DomáceDetské

Vydarená zvuková verzia rozprávkovej knižky Zdeňka Svěráka prvýkrát na vinyle.

By in Detské, Domáce

Vydarená zvuková verzia rozprávkovej knižky Zdeňka Svěráka prvýkrát na vinyle.

  • Detské
  • Domáce

Rozprávky, ktoré Zdeněk Svěrák vymýšľal pre svoje dve deti, keď boli malé, vydal najprv v knižnej podobe v roku 1991 vo vydavateľstve Albatros. Následne ich sám načítal pre vydavateľstvo Supraphon, kde v tom istom roku vyšli na CD i audiokazete. Z knihy i audioknihy Tatínku, ta se ti povedla sa v priebehu troch dekád stal skutočný bestseller, ktorý sa dočkal šiestich knižných reedícií a nahrávka dosiahla (podľa pravidiel IFPI-ČR) štatút Platinovej platne Supraphonu.

V rámci veľkého návratu popularity vinylov sa teraz audiokniha Tatínku, ta se ti povedla dostáva prvýkrát na LP platňu. V tejto podobe vyšla oficiálne 3. marca 2023 vo vydavateľstve Supraphon, ktoré ju ponúka i na CD a v digitálnych formátoch.

V Tatínku, ta se ti povedla je hrdinom otecko Šíma a jeho deti Petřík a Petruška, ktorí odmietajú klasické rozprávky, na ktoré sú zvyknutí a dávno ich poznajú, a vyžadujú rozprávky, ktoré ich otecko vymýšľa sám. Vďaka tomu sa stretávame s rozprávkami „o polštáři a peřině, o hasicím přístroji, o zázračně uzdraveném pánovi alebo o ramínkách ve skříni“. Rozprávanie autora rozprávok Zdeňka Svěráka, sprevádzané hudbou Petra Skoumala, je naozaj originálnou formou príbehov na dobrú noc, plnou humoru a nečakaných situácií i vtipných zápletiek.

Zdroj: TS, Supraphon

Tituly Zdeňka Svěráka nájdete na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*