DomáceKlasika

VIVALDIANNO: Po úspechu v Mexiku, Čile a v Paríži prichádza VIVALDIANNO do Banskej Bystrice!

By in Domáce, Klasika

VIVALDIANNO: Po úspechu v Mexiku, Čile a v Paríži prichádza VIVALDIANNO do Banskej Bystrice!

  • Domáce
  • Klasika

Banskú Bystricu ovládne fantastická multimediálna show VIVALDIANNO. 30. mája čaká na divákov dychberúci projekt Shining Venice, ktorý originálnym spôsobom prepája hudbu geniálneho skladateľa Antonia Vivaldiho s jeho výnimočným osudom a zázrakmi moderných technológií. VIVALDIANNO pochádza z pera autora, producenta a člena legendárnej skupiny Lucie Michala Dvořáka, ktorý s ním prešiel celý svet! Jedinečný 3D zážitok plný emócií a moderných technológií na vás čaká 30. mája na štadióne HC 05 Banská Bystrica!

Producent, skladateľ, textár, hráč na klávesové nástroje, člen legendárnej skupiny Lucie a najmä autor projektu VIVALDIANNO. To všetko je všestranne nadaný Michal Dvořák, ktorý má za sebou tri roky svetového turné, 30 svetových metropol a vyše 250 tisíc divákov.

„Cesta od Lucie k VIVALDIANNU bola dlhá, ale zároveň logická a prirodzená. Pri Lucii som zložil niekoľko sountrackov k filmu, mám rád výtvarné umenie a venujem sa aj sochárčeniu, mám rád scénický tanec. A to sú všetko disciplíny, ktoré som zhmotnil v projekte VIVALDIANNO,“ rekapituluje autor projektu VIVALDIANNO Michal Dvořák.

VIVALDIANNO Shining Venice je pokračovaním megaúspešnej hudobnej show a na Slovensko prichádza po úspechoch po celom svete.

„Vystupovali sme v Mexiku, kde sme zažili úžasný koncert. Najvzdialenejšiou krajinou, kde sme hrali bolo Čile a Argentína, kam dokonca prišiel vnuk Astora Pantaleón Piazzolla a prosil ma, aby som niečo podobné urobil o jeho dedkovi. Piazolla je považovaný za otca tanga, študoval v Paríži a jeho skladby sú svetoznáme. Najprestížnejším miestom, kde sme hrali, bol Londýn The Hammersmith Apollo, kde s nami vystupovali Pierce Brosnann a Tina Guo, sólistka orchestra Handa Zimmera či svetoznámy čínsky virtuóz. Boli sme aj v Macedónsku, kde sme hrali v starom antickom divadle, v Dubaji či Soule,“ vymenúva úspechy Michal Dvořák.

Dychberúce predstavenie vtiahne divákov do mrazivého príbehu barokového génia Antonia Vivaldiho, ktorý sa odohráva v magickej atmosfére rozžiarených Benátok. 3D koncertné predstavenie plné emócií a technológií stiera rozdiely medzi krajinami a kultúrami a je doslova „bez hraníc”. Prvky rocku sa štýlovo prelínajú s barokovou hudbou a najmodernejšími technológiami.

 

„VIVALDIANNO pokračuje po svetových úspechoch v Hybernii, ktorá je jedným z najväčších muzikálových divadiel v Prahe. A teraz sa už neviem dočkať, kedy sa po Bratislave stretneme so slovenskými fanúšikmi 30. mája v srdci Slovenska v Banskej Bystrici,“ teší sa Michal Dvořák.

Nenechajte si ujsť ohromujúcu show VIVALDIANNO Shining Venice, ktorá očarí mladých či starších poslucháčov, aj nadšencov klasickej hudby z celého sveta. Ponorte sa do tajomného príbehu a zoznámte sa s milostnými aférami jedného z najväčších hudobníkov všetkých čias. Nenechajte si ujsť VIVALDIANNO Shining 30.5.2024 na štadióne HC 05 Banská Bystrica! Vstupenky si môžete kúpiť tu: ticketportal

TS, Nora Krchňáková

Tituly “Vivaldianno” nájdete na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*