DomácePop/Rock

TURBO vydává v predvečer svojich štyridsiatin nový album “Noční dravci”.

By in Pop/Rock, Domáce

TURBO vydává v predvečer svojich štyridsiatin nový album “Noční dravci”.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Skupina Turbo vydáva po ôsmich rokoch nový album. Dáva si ho k 40. výročiu svojej existencie, ktoré oslávi v budúcom roku. Noční dravci vychádzajú v piatok 16. októbra.

 

Turbo novým albumom nadväzuje na to najlepšie zo svojej histórie, čo iste potvrdzuje aj fakt, že v šiestich z trinástich skladieb sa ku kapele vracia mýtmi opradený rockový textársky veterán Ladislav Vostárek. “Patří mu náš velký dík za to, že v sobě našel sílu a invenci s velkým nasazením pracovat na albu i po těžké životní zkoušce,” zdôrazňuje spevák a gitarista Miroslav Chrástka a priznáva: “„Noční dravce považuji za jednu z nejnáročnějších a zároveň nejkrásnějších etap svého života. Zcela upřímně – album je pro mě srdeční záležitostí bez jakýchkoliv kompromisů.”

Turbo je na albume v nebývalo dobrej kondícii, hrá ako už roky nehralo a Chrástkovi sa definitívne podarilo vystúpiť z tieňa bývalého frontmana a tvorivého motora skupiny, predčasne zosnulého Richarda Kybic a postaviť sa po jeho bok.

Ako ostatní kolegovia z branže, aj Turbo muselo preložiť všetky svoje početné vystúpenia na budúci rok. Noční dravce teraz vyletia “iba” zo slúchadiel a reproduktorov.

Nové CD Noční dravci nájdete na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*