DomácePop/Rock

Tublatanka má nový videoklip “Rieka života”, ktorý nakrútila na aktuálnom “40 rockov Dobrí priatelia tour”!

By in Pop/Rock, Domáce

Tublatanka má nový videoklip “Rieka života”, ktorý nakrútila na aktuálnom “40 rockov Dobrí priatelia tour”!

  • Pop/Rock
  • Domáce

Tublatanka valcuje Slovensko výročným 40 rockov Dobrí priatelia tour. Legendárna kapela na ňom predstavuje nový album Uprostred chaosu, ktorý prináša 15 originálnych piesní. Práve na turné nakrútila legendárna skupina aj nový klip Rieka života, ktorý zachytáva atmosféru na koncerte v Topoľčanoch. Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser sa teraz tešia na posledné štyri zastávky turné a na koncert v rodnom meste 25. mája v bratislavskom klube MMC!

Tublatanka má za sebou už osem zastávok po celom Slovensku a užíva si turné plné megahitov a energie. Na vyše dvojhodinových koncertoch sa kapela predstavuje vo výbornej kondícii a bez problémov odpáli 21 piesní, z ktorých mnohé sú v rýchlom tempe.

„Tešíme sa, že fanúšikovia reagujú veľmi spontánne, uvoľnene a spievajú s nami celý koncert. Poznajú aj dve úplne nové pesničky, ktoré hráme z nového albumu Uprostred chaosu. Pieseň Dobrí priatelia, podľa ktorej je nazvané turné, sa stala rýchlo obľúbenou a publikum si ju s nami na každom koncerte zaspieva. Často mám na koncertoch pocit, že máme najlepších fanúšikov na Slovensku,“ konštatuje líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

Na turné nakrútila Tublatanka aj nový videoklip k piesni Rieka života. Rockovú baladu zložil basový gitarista Juraj Topor a text k piesni napísala Maťova manželka Mirka Ďurindová. Skladba Rieka života je o láske, ktorá prúdi v nás ako rieka potrebná pre život človeka.

„Klip vznikol v kultúrnom dome v Topoľčanoch. Kameramanom aj režisérom bol Jozef Žitňanský, ktorý už v minulosti s Tublatankou spolupracoval na videoklipoch. Na pódiu aj medzi publikom rozostavil množstvo kamier a z natočeného koncertu v réžii zostrihal veľmi sugestívny videoklip tak, aby sa hodil k nálade piesne Rieka života. Na zvuku koncertu a vizuálnej stránke videa majú zásluhu aj naši kamaráti z firmy Arttec, zvukový majster Igor Haluza a osvetľovač Erik Némethy. Vo videoklipe sú použité autentické zábery fanúšikov Tublatanky, ktorí na koncert prišli zo všetkých kútov Slovenska i Českej republiky,“ prezradil autor hudby a basgitarista Tublatanky Juraj Topor.

Stretnutia s fanúšikmi sú pre Tublatanku nenahraditeľné, a to nielen na koncertoch. K 40-emu výročiu existencie zorganizovala kapela špeciálnu stretávku na Morave. 250 fanúšikov z rôznych končín Slovenska, Čiech aj Moravy obsadili celý

ubytovací areál Vinařství u Kapličky. Nechýbala autogramiáda s fotením s členmi skupiny, kvíz s množstvom otázok o kapele aj koncert vo vínnej pivnici. Teraz sa už Tublatanka chystá na posledné štyri zastávky turné a špeciálne na Bratislavu.

“Ako rodený Bratislavčan sa teším na koncert pre mojich spoluobčanov hlavného mesta. Zahráme v klube MMC, kde si môžu dať fanúšikovia drink aj počas koncertu v bare pod pódiom. Koncert v Bratislavskom MMC klube hráme vo štvrtok 25. mája. Je v ňom vždy super atmosféra, teším sa, ako si to užijeme spolu s našimi fanúšikmi,” teší sa Maťo Ďurinda.

Zdroj: TS, Nora Krchňáková

Tituly skupiny Tublatanka kúpite na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*