Titulnú skladbu k muzikálu “Snehová kráľovná” naspievala Dominika Mirgová!

Titulnú skladbu k muzikálu “Snehová kráľovná” naspievala Dominika Mirgová!
21. novembra 2019 spinaker
  • Pop/Rock
  • Domáce

Na slovenskú scénu prichádza úžasný muzikál “Snehová kráľovná – Tajomstvo zrkadla”. V hlavných úlohách budú hviezdiť speváci a herci Barbora Švidraňová, Darius Koči, Majo Labuda, Romana Dang Van či Lucia Vráblicová. Titulnú skladbu s názvom „Roztopím“ emotívne naspievala speváčka Dominika Mirgová. Nenechajte si ujsť premiéru muzikálu 8. decembra v Eurovia Aréne ŠH Pasienky v Bratislave. Potom sa muzikál vyberie za fanúšikmi po celom Slovensku!

Prekrásny rodinný muzikál na motívy Hansa Christiana Andersena je o sile lásky a priateľstva, ktorá dokáže roztopiť aj zamrznuté srdce a prebrať ho znova k životu. Slovenskí tvorcovia sa na jeho tvorbu odhodlali pred rokom a pol.

Podnetom boli naše deti, okolie a dlhodobé vyhľadávanie nejakej kultúry. Takej tej hmotnej, reálnej. Aj keď sa to na prvý pohľad možno nezdá, deti sú presýtené televíziou, kinami a rozprávkami v nich. Doslova prahnú po zážitkoch, dobrodružstve, hudbe, po naozajstnom speve naživo a toto všetko im dokáže priniesť len kvalitný muzikál,“ prezradil Braňo Jančich, producent muzikálu.

Libreto k muzikálu napísala Miroslava Váhovská, Maja Glasnerová a Peter Oravec. Réžiu má na konte Peter Oravec. V hlavných úlohách sa predstavia speváci a herci Barbora Švidraňová, Darius Koči, Majo Labuda, Romana Dang Van či Lucia Vráblicová.

„Hlavných predstaviteľov do muzikálu sme vyberali pocitovo, samozrejme s vedomím, že každý z nich je dobrý herec a spevák. No hlavné slovo malo srdce, ktoré je aj pointou nášho muzikálu,“ konštatuje Braňo Jančich.

Hudbu k muzikálu zložili Kari Kimmel a Tomi Popovič. Texty piesní napísal Marián Brezáni. Titulnú skladbu s názvom „Roztopím“ emotívne naspievala Dominika Mirgová.

„Som veľmi rada, že ma Tomi Popovič oslovil naspievať titulnú skladbu k muzikálu.  Tomi je podľa mňa hitmaker a skvelý muzikant. Stretli sme sa v štúdiu a vznikla z toho úžasná skladba Roztopím, z ktorej sa veľmi teším. Mojim snom bolo vždy  zahrať si v muzikáli, čo sa mi síce ešte nepodarilo, ale tak zatiaľ spievam aspoň titulnú skladbu,“ hovorí sympatická Dominika Mirgová.

V muzikáli Snehová kráľovná sa musí odvážna Gerda vydať na dlhú cestu po zamrznutej krajine, aby našla a oslobodila svojho kamaráta Kaja. Toho odviedla Snehová kráľovná do svojej ríše snehu a ľadu. Gerda cestou zažije veľa dobrodružstiev a napriek dlhej púti sa nevzdáva nádeje, že svojho kamaráta opäť uvidí.

Nenechajte si ujsť premiéru muzikálu 8. decembra v Eurovia Aréne ŠH Pasienky v Bratislave. Potom sa muzikál predstaví po celom Slovensku od Prešova až po Bratislavu. Vstupenky si môžete kúpiť na Maxiticket.sk. Titulnú skladbu si môžete vypočuť na tu:

Všetky tituly umelkyne si môžete kúpiť na www.spinaker.sk. 

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*