DomáceVianočné

Terrible 2s – Krátko po debutovom albume vydávajú dvojsingel “Vianoce”.

By in Domáce, Vianočné

Terrible 2s – Krátko po debutovom albume vydávajú dvojsingel “Vianoce”.

  • Domáce
  • Vianočné

Ani nie dva mesiace po vydaní debutového albumu Na vrchole síl prichádza slovenská kapela Terrible 2s so singlom Vianoce.

Je to taký vianočný darček, dve pesničky na počúvanie aj na voľné stiahnutie pre ľudí, ktorí túžia po silnej správe naloženej v tichej, plynúcej hudbe v týchto koronových časoch,“ hovorí Lucia Piussi, ktorá Terrible 2s založila s bubeníčkou a huslistkou Agnes Loveckou a s ďalšími dvoma členmi skupiny Živé kvety hneď po jej rozpade.

Sú to dve dlhé a verbálne veľmi bohaté pesničky, niečo na spôsob životopisného rozprávania, ktoré som vyslovene potrebovala zo seba vyhrabať minulý rok počas lockdownového umŕtvenia. Musela som sa vrátiť kamsi celkom na začiatok, k sebe, aj k vlastným koreňom, aby som po tom všetkom dokázala ísť ďalej. Tieto pesničky prišli ku mne vyslovene ako mocný liek. Som im za to vďačná. Je v nich hlboký mier a radosť a dúfam že trochu aj humor.

Obidve piesne produkoval Tomáš Sloboda a boli nahraté naživo s celou kapelou tak, ako si ich kapela za rok v skúšobni a počas leta na koncertoch postupne vyhrala, vyhladila – podobne ako voda kamene.

Je neskutočné, že tento bohatý prílev slov dokážeme s kapelou naživo zahrať tak, aby divák rozumel každé slovo. Podľa mňa je to dedičstvo toho, že sme spolu toľké roky hrávali v Živých kvetoch. Teraz sme vykročili celkom novou cestou a nebojíme sa znieť úplne inak a novo,“ hovorí s pýchou Lucia Piussi a dodáva, že pre ňu je singel Vianoce unikátny. „Na nič a na nikoho sa už nepodobáme. Ideme totálne vlastnou cestou. Buď to niekoho uhranie, alebo mu to vôbec nič nepovie. A tak to má byť. Ber, alebo nechaj tak!

Dvojsingel Vianoce vyjde v budúcom roku ako súčasť dvojplatne spolu s debutovým albumom Na vrchole síl.

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*