Tata Bojs pripravujú interaktívny online koncert “OnLive” pre Nadačný fond “Šestý smysl”.

Tata Bojs pripravujú interaktívny online koncert “OnLive” pre Nadačný fond “Šestý smysl”.
11. mája 2020 spinaker

Tata Bojs pripravujú interaktívny online koncert “OnLive” pre Nadačný fond “Šestý smysl”.

  • Pop/Rock
  • Domáce

V dobe koronavírusovej krízy prichádza kapela Tata Bojs s unikátnym koncertným konceptom OnLive, ktorý ponúkne živý prenos s interaktívnymi prvkami. Fanúšikom tak vynahradí zrušený tradičný a už dlhšie úplne vypredaný benefičný koncert v pražskom Divadle v Celetné, výťažok z ktorého bude veno-vaný Nadačnému fondu Šestý smysl. Priaznivci kapely z pražskej Hanspaulky si môžu virtuálny koncert, ktorý sa uskutoční rovnako ako pôvodne plánované vystúpenie, v stredu 13. mája od 20:00, užiť bez ohľadu na to, či mali či nemali na pôvodný koncert zakúpené vstupenky.

Vďaka súčasnej situácii sa neustále rušia už dohodnuté koncerty na jar i leto. A tiež nám prichádzajú z rôznych strán ponuky na streamované hranie ako je to teraz celkom v kurze. Nielen táto skutočnosť, ale i množstvo odkazov od fanúšikov na sociálnych sieťach nás priviedlo k tomu, skúsiť to po svojom. Pokúsime sa vziať divákov aspoň virtuálne do atmosféry nášho tradičného benefičného koncertu v Divadle v Ce-letné,” vysvetľuje frontman Tata Bojs Milan Cais. “Spoločne s agentúrou Brainz Studios a spoločnosťou AV Media sme preto vymysleli taký formát, ktorý sa bude čo najvernejšie podobať reálnemu koncertu a umožní s divákmi nadviazať kontakt a vziať ich čo najviac do hry, aby sme i my mali pocit živého koncertu,” dodáva s tým, že diváci sa do hľadiska dostanú virtuálne prostredníctvom webu tatabojsonlive.cz.

Vieme, že sa pokúšame tak trochu o nemožné – vytvoriť online rovnakú atmosféru ako na živej akcii,” vysvetľuje režisér Petr Hanousek základný princíp “onlive” prenosu. Ten je založený na kombinácii niekoľkých immerzívnych technológií, kedy bude mať divák – na rozdiel od bežných streamov – možnosť interaktivity v priestore divadla i v komunikácii so samotnou kapelou.

Vstup do online priestoru, kde sa odohrá koncert, bude umožnený všetkým fanúšikom kapely. “Diváci budú mať v rámci prenosu možnosť vstúpiť do vysielania virtuálne cez veľkú LED stenu umiestnenú na pódiu za kapelou a niekoľkých menších obrazoviek rozmiestnených na sedačkách v sále. Kapela ich teda uvidí a bude možné spoločne interagovať, napríklad tak, že si ich umelci pomyselne zavolajú na pódium a preho-dia spoločne pár slov,” približuje interaktívne streamovanie spolumajiteľ Brainz Studios Robin Pultera.

Podobne ako v predošlých rokoch bude celý výťažok z pôvodne predaných vstupeniek a príspevkov zaslaných počas koncertu darovaný Nadačnému fondu Šestý smysl, ktorý pomáha najmä rodinám s hendikepovanými deťmi, deťom z detských domovov, v pestúnskych rodinách alebo organizáciám, ktoré sa starajú o postihnutých. To všetko s dlhodobou podporou frontmana Milana Caisa, ktorý je čestným členom správnej rady fondu. Tento rok je pomoc určená pre Základní školu speciální – Rooseveltova z Prahy 6, pri čom vybrané prostriedky budú venované na 10-mesačnú hipoterapiu žiakov školy (ide o liečebné pôsobenie koňa na jedinca, kedy kôň môže ponúknuť pohyb, emócie a blízky kontakt s cieľom pozitívneho ovplyvňovania psychosomatickej stránky. Hipoterapia posilňuje pohybovú koordináciu, sociálne schopnosti, zmierňuje stres a agresivitu a navodzuje celkové upokojenie, pozn. autora).

Táto pomerne náročná akcia bude mať ešte jeden zaujímavý výstup v podobe virtuálneho obsahu. Fa-núšikovia si pár dní pred koncertom na našu výzvu hlasovaním vyberú tri pesničky, ktoré potom zahráme za sebou. Tieto tri piesne nakrútené špeciálnou kamerou sa stanú obsahom VR okuliarov, ktoré potom spoločne s nadačným fondom Šestý smysl rozvezieme personálu Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, aby sa mohol pri náročnej práci trochu odreagovať,” uzatvára Cais.

Partneri koncertu Tata Bojs OnLive: Nadačný fond Šestý smysl, Divadlo v Celetné, Supraphon, AV Media, Mestská časť Praha 6, Alza, Brainz Studios.

Tituly skupiny nájdeš na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*