Slížovica bude tento rok ekologická!

Slížovica bude tento rok ekologická!
20. augusta 2019 spinaker

Slížovica bude tento rok ekologická!

  • Pop/Rock
  • Domáce

Agrokomplex v Nitre zažije 28. augusta 2019 festival Slížovica! Vstupenky na ôsmy ročník obľúbenej akcie sa rýchlo míňajú. Brány areálu sa otvárajú o 13:00 a na fanúšikov čakajú okrem nadupaných koncertov gastro vychytávky, rocková škola či atrakcie pre deti. Slížovica má tento rok nový ekologický rozmer a razí heslo „Aj rockeri chcú zelenú planétu“. Klasické plastové poháre preto usporiadatelia nahradia pohármi z BIO plastu. Pozrite si kompletný časový harmonogram vystúpení kapiel Horkýže Slíže, Skindred, Inekafe, Davová psychóza, Zoči Voči, Le Payaco, Heľenine oči, Ranná nevoľnosť, česká Vypsaná fixa, John Wolfhooker a skupiny Lapášanka.

„Každý rok sa pozeráme po festivale na hŕbu odpadu, ktorý ľudia po sebe zanechajú. Nie je to však iba na našom festivale. Je smutné, že človek má problém prejsť pár krokov a dať použitý pohár do koša. A tak sme si povedali, čo keby sme skúsili byť ekologický festival? Znelo to ľahko, no celé to premyslieť je viac ako náročné a s toľkými prekážkami bojovať je naozaj ťažké. Napríklad plastové vratné poháre sú super vec, no opäť je to plast a minie sa veľa vody na údržbu. Ďalšia vec boli minerálky. Na festivale nemôžu byť z hľadiska bezpečnosti v skle. Potom prišiel problém s “poldecákmi” a tak dookola. Prišli sme na riešenie – využiť poháre, ktoré síce vyzerajú ako klasické plastové, no sú vyrobené z biologicky rozložiteľných surovín. Je to podľa nás a našich možností najmenšie zlo. Pri jedle sa budú používať tiež recyklovateľné papierové taniere a príbory.  Je to teda výzva, no najmä, všetko záleží od ľudí a od ich “svedomia”, čo s odpadom urobia. Na mieste budeme mať aj “zberačov” odpadu, ktorí sa o poriadok na festivale budú starať. Veríme, že teda areál uvidíme ráno po festivale v čo najlepšom stave,“ vysvetľuje Silvia Rákociová, jedna z organizátoriek festivalu.

Festival tak bude mať poháre z biologicky rozložiteľných surovín. Na rozdiel od klasických plastov sú úplne biologicky rozložiteľné. Základnými surovinami pre biologicky rozložiteľné plasty sú kukurica, cukrová trstina a rastlinný olej. Obľúbená Slížovica ponúka okrem zábavy aj skvelé jedlo a je doslova mini gastro festivalom. Ani tento rok nebude chýbať kulinárska šou špičkového kuchára Marcela Ihnačáka!

„Náš festival je nielen o dobrej hudbe, zábave, ale aj o jedle! Návštevníci si budú môcť pochutnať na klasickom kebabe, hotdogu, belgických hranolkách, langošoch, mäsových špecialitkách, cukrovej vate, kukurici, trdelníku, burgroch, donutoch. Novinkou sú zemiaky z pahreby, tradičné domáce parené buchty. Nebude chýbať káva, či iné nápoje potrebné na dodržanie pitného režimu,“ prezradil Juraj Štefánik z kapely Horkýže Slíže.

Novinkou tohto ročníka festivalu je Rocková škola, kde si nadšenci budú môcť zahrať na hudobných nástrojoch. Projekt má na starosti Dalibor z kapely U.K.N.D.

„Ide o voľnočasové centrum, kde sa môžu decká vzdelávať v rámci hudby. Vznik bol inšpirovaný filmom School of Rock, ktorý snáď všetci poznajú. V stánku na Slížovici teda budú pripravené všetky druhy hudobných nástrojov, ktoré sú potrebné na to, aby si človek založil poriadnu rockovú kapelu. Sme zvedaví, koľko rockových kapiel vznikne,“ s úsmevom uzatvára Juraj Štefánik.

Zostrih z minuloročnej Slížovice:

Organizátori pripravili aj atrakcie pre deti – skákací hrad alebo autíčka. Rodičia môžu prísť s deťmi hneď, areál sa otvára o 13:00. Príďte osláviť 27-me narodeniny kapely Horkýže Slíže, stretneme sa 28. augusta 2019 v Agrokomplexe v Nitre. Pozrite si kompletný časový harmonogram koncertov, festival budú moderovať moderátori z rádia Anténa Rock. Vstupenky na Slížovicu si môžete kúpiť v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/event/Slizovica-festival-2019. 60 percent lístkov je už vypredaných, poponáhľajte sa s kúpou. Cena vstupenky je 16 eur a na mieste v deň festivalu je 20 eur. Deti do 130 cm majú vstup zdarma. ZŤP-S vozíčkari majú vstup zdarma, sprievodca si hradí plnú sumu vstupenky.

Tituly kapely Horkýže Slíže si môžete kúpiť na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*