Skupina La Gioia venuje svoj nový „Per lei“ album matkám.

Skupina La Gioia venuje svoj nový „Per lei“ album matkám.
22. mája 2020 spinaker
  • Pop/Rock
  • Domáce

Matej Vaník, Peter Ševčík a Peter Ďurovec tvoria hudobné zoskupenie La Gioia, ktoré má za dvanásť rokov účinkovania na konte stovky úspešných koncertov doma na Slovensku i v  zahraničí.  V repertoári majú viac ako stovku skladieb zahraničnej, českej a slovenskej populárnej a klasickej hudby. Rok 2020 mal byť pre skupinu La Gioia rokom výziev.  Začala ho prvou  – duetom so speváčkou z Kuvajtu a pokračovala úspešným koncertom  v Taškente, a to s veľkým úspechom. Dokonca kapela dostala opätovné pozvanie.

Žiaľ,  Berlín, Riga či Moskva ako i Madrid a Barcelona musia kvôli kríze spôsobenej koronou počkať.  Trio  však rozhodne nezaháľalo a nahralo  nový album plný krásnych  hitov s názvom “Per lei “(Pre ňu). V poradí 8. album a zároveň 7. štúdiový, uzrel  svetlo sveta 7.mája a venovaný je všetkým matkám, ktoré oslavujú svoj deň v druhú májovú nedeľu. Kapela má aj  jeden  CD album  live –  nahrávku z koncertu k 10. výročiu existencie  a vydala tiež  DVD. Piesne na novom albume sú nahraté v talianskom, anglickom, českom a ruskom jazyku. La Gioia ostala verná tradíciám a prepožičala si melódie známych a časom overených populárnych piesní,  ktorým  dala nový, súčasný a hlavne vlastný  romantický šat, ktorý je príznačný pre  texty piesní, ale i pre  samotné hudobné spracovanie skladieb. Väčšina piesní na  albume Per lei má príjemný romantický charakter.

Skladba “Nebbia che sa” ( v preklade z tal. Hmla, ktorá vonia)  sa dočkala aj videoklipu z ešte nádherných Benátok počas karnevalu. Skupina La Gioia sa objavila na miestach, kde len deň predtým nakrúcal svoj najnovší film Tom Cruise. Prečo práve tam? Taliansky text  piesne totiž pojednáva o kedysi zabávajúcich sa a flámujúcich obyvateľoch Benátok, ktorí aby ospravedlňovali svoje hýrenie až do rána, hovorievali, že strážia hmlu. Hmlu, ktorá vonia šťastím, pretože sa  sami cítili byť šťastnými počas bujarých večierkov a karnevalu. Samozrejme text treba poňať poeticky s veľkou dávkou predstavivosti.

Samotné Benátky  privítali kapelu najlepšie ako mohli, a to hustou a mliečnou hmlou, presne takou, akú potrebovali do nahrávky. A to  si ju vraj  vôbec nepredplatili  a nemuseli využiť žiadne hmlové efekty. Pôvodný plán  natočiť video v oblekoch stroskotal na zime, tak  na poslednú chvíľu zmenila kapela vizáž a v civilnom oblečení prežila naozaj veľmi príjemný a pekný pracovný  deň. Práve ten  sa snažili zachytiť okom kamery – pravú nefalšovanú atmosféru benátskeho karnevalu. Nakrúcanie vzniklo v období, keď v Benátkach ešte nepanovali žiadne zákazy a u nás sa iba šepkalo o možných následkoch ohrozenia korona vírusom.

Tituly La Gioia si môžete kúpiť na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*