Skupina La Gioia venuje svoj nový „Per lei“ album matkám.

Skupina La Gioia venuje svoj nový „Per lei“ album matkám.
22. mája 2020 spinaker

Skupina La Gioia venuje svoj nový „Per lei“ album matkám.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Matej Vaník, Peter Ševčík a Peter Ďurovec tvoria hudobné zoskupenie La Gioia, ktoré má za dvanásť rokov účinkovania na konte stovky úspešných koncertov doma na Slovensku i v  zahraničí.  V repertoári majú viac ako stovku skladieb zahraničnej, českej a slovenskej populárnej a klasickej hudby. Rok 2020 mal byť pre skupinu La Gioia rokom výziev.  Začala ho prvou  – duetom so speváčkou z Kuvajtu a pokračovala úspešným koncertom  v Taškente, a to s veľkým úspechom. Dokonca kapela dostala opätovné pozvanie.

Žiaľ,  Berlín, Riga či Moskva ako i Madrid a Barcelona musia kvôli kríze spôsobenej koronou počkať.  Trio  však rozhodne nezaháľalo a nahralo  nový album plný krásnych  hitov s názvom “Per lei “(Pre ňu). V poradí 8. album a zároveň 7. štúdiový, uzrel  svetlo sveta 7.mája a venovaný je všetkým matkám, ktoré oslavujú svoj deň v druhú májovú nedeľu. Kapela má aj  jeden  CD album  live –  nahrávku z koncertu k 10. výročiu existencie  a vydala tiež  DVD. Piesne na novom albume sú nahraté v talianskom, anglickom, českom a ruskom jazyku. La Gioia ostala verná tradíciám a prepožičala si melódie známych a časom overených populárnych piesní,  ktorým  dala nový, súčasný a hlavne vlastný  romantický šat, ktorý je príznačný pre  texty piesní, ale i pre  samotné hudobné spracovanie skladieb. Väčšina piesní na  albume Per lei má príjemný romantický charakter.

Skladba “Nebbia che sa” ( v preklade z tal. Hmla, ktorá vonia)  sa dočkala aj videoklipu z ešte nádherných Benátok počas karnevalu. Skupina La Gioia sa objavila na miestach, kde len deň predtým nakrúcal svoj najnovší film Tom Cruise. Prečo práve tam? Taliansky text  piesne totiž pojednáva o kedysi zabávajúcich sa a flámujúcich obyvateľoch Benátok, ktorí aby ospravedlňovali svoje hýrenie až do rána, hovorievali, že strážia hmlu. Hmlu, ktorá vonia šťastím, pretože sa  sami cítili byť šťastnými počas bujarých večierkov a karnevalu. Samozrejme text treba poňať poeticky s veľkou dávkou predstavivosti.

Samotné Benátky  privítali kapelu najlepšie ako mohli, a to hustou a mliečnou hmlou, presne takou, akú potrebovali do nahrávky. A to  si ju vraj  vôbec nepredplatili  a nemuseli využiť žiadne hmlové efekty. Pôvodný plán  natočiť video v oblekoch stroskotal na zime, tak  na poslednú chvíľu zmenila kapela vizáž a v civilnom oblečení prežila naozaj veľmi príjemný a pekný pracovný  deň. Práve ten  sa snažili zachytiť okom kamery – pravú nefalšovanú atmosféru benátskeho karnevalu. Nakrúcanie vzniklo v období, keď v Benátkach ešte nepanovali žiadne zákazy a u nás sa iba šepkalo o možných následkoch ohrozenia korona vírusom.

Tituly La Gioia si môžete kúpiť na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*