Skupina For You predstavuje novú dojímavú skladbu o živote v karanténe s názvom „Po druhýkrát“.

Skupina For You predstavuje novú dojímavú skladbu o živote v karanténe s názvom „Po druhýkrát“.
11. mája 2020 spinaker

Skupina For You predstavuje novú dojímavú skladbu o živote v karanténe s názvom „Po druhýkrát“.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Konečne máme na seba čas, nemusíš hovoriť mám ťa rád, dokáž to skutkami a poď sa hrať, pomalší život pulzuje v nás… Spieva skupina For You v najnovšej skladbe „Po druhýkrát“. Autorská novinka vznikla počas dvojmesačnej koronakrízy, kedy sa kapela vôbec nestretávala. Sopranistka dokonca uviazla v Maďarsku a na Slovensko sa jej nedarilo dostať. Slovenský Pentatonix, ako kapelu nazývajú, dáva výnimočnou skladbou druhú šancu na zmenu našich životov. Každý z členov ju nahrával sám doma a následne ju tenorista zmixoval v novom štúdiu. Vypočujte si dojímavý song o živote v karanténe a pozrite klip, ktorý ukazuje drobné časti domáceho sveta každého člena For You.

Vokálnu skupinu For You tvoria piati hudobníci s výnimočnými hlasmi. Poznáte ich aj vďaka spolupráci so Simou Martausovou na megahite “Nenahraditeľná”. Známi sú aj úpravou aktuálnych svetových hitov do acapella štýlu, nepoužívajú nástroje, iba hlasy. Nový song je vyvrcholením projektu s názvom Sme v tom spolu/We Stay Together. V dvojmesačnej karanténe kapela postupne vydávala krátke ukážky skladieb v rôznych jazykoch. Pripomínala si tak ostatné krajiny, ktoré sú rovnako postihnuté – Bulharsko, Poľsko, Maďarsko, Ukrajina

Ako skupina sme boli spolu posledný krát 9. marca a odvtedy sme sa nevideli. Dostali sme druhú možnosť, aby sme si prehodnotili naše životy, aby sme začali žiť inak ako doteraz. To, čo predtým bolo pre nás nevyhnutné, sme zrazu nepotrebovali, a začali nám chýbať ľudia, príbuzní, rodičia, ktorí sú od nás stovky kilometrov a nemôžeme sa s nimi stretnúť. V mojom prípade, že sa zatiaľ neviem dostať na Slovensko bez toho, aby som nemusela absolvovať dvojtýždňový pobyt v štátnej karanténe, a to aj so svojimi deťmi. Som zaseknutá v Maďarsku, odkiaľ som cestovala do Bratislavy za For You. Pre mňa je táto pieseň hymna, ktorú keď zaspievame na koncertoch, určite v myšlienkach vyjdú všetky ťažkosti, starosti i radosti, ktoré som prežila s mojou rodinkou,“ opisuje sopranistka Katalin Lantos Borbély.

Autorom hudby je Nika Barľáková, text má na konte Andrej Mann. Na aranžmáne sa podieľali všetci členovia For You. O mix a mastering sa postaral člen kapely Milan Masiarik. A to v novom štúdiu, ktoré sa kapele podarilo počas karantény dokončiť. Skladba “Po druhýkrát” je prvá, ktorú tam zrealizovali.

Textom som sa zamyslel nad tým, že každá situácia nám dokáže niečo dať. Žijeme veľmi rýchlo, že sa s našimi najbližšími nestihneme rozprávať, v podstate sa do hĺbky nepoznáme. Máme spoločné zážitky, avšak kvôli hektickému životu ich spolu nerozoberieme a vrháme sa na ďalšie a ďalšie. Teraz sme donútení byť zavretí spolu a spoznávame si navzájom myšlienky, názory, postoje,“ vysvetľuje autor textu Andrej Mann.

Pred epidémiou sme vpadli do stereotypného života. Bežné veci sme si začali pretvárať na veci dôležitejšie ako je rodina, priatelia, zdravie či viera. Dokonca sme si niekedy nenašli čas ani na telefonát s našimi drahými. Teraz je to všetko inak. Nová pieseň je krásnym zrkadlom toho, ako fungujeme doma v týchto dňoch,“ teší sa autorka hudby Nika Barľáková.

Novú skladbu nahrával každý člen kapely vo svojom štúdiu, v prípade dievčat v improvizovanom štúdiu.

Táto pieseň je pre mňa výnimočná preto, lebo aj keď sa spolu nestretávame, našli sme spôsob ako môžeme tvoriť spoločne. Celý tento proces bol nepredvídateľný a je super vedieť, akí dokážeme byť kreatívni a koľko sa toho v nás skrýva. Spätne môžem povedať, že čas karantény nám priniesol dosť obmedzení a ťažkostí, no priniesol aj kopec krásnych a výnimočných chvíľ. A presne o tom je táto pieseň,“ konštatuje Milan Masiarik.

K novinke vytvorili For You aj výnimočný videoklip, ktorý ukazuje drobné časti domáceho sveta každého člena kapely. Scenár aj strih má na konte Andrej Mann.

Videoklip nakrúcal každý sám v mieste, kde bol nedobrovoľne zavretý so svojimi najbližšími. Každý spevák z For You ukáže trošku svojho súkromia. V závere videoklipu sa objavia aj zábery našich fanúšikov, ukážu ako oni prežívajú tieto dni. Klip má na Youtube možnosť zapnúť si anglické alebo maďarské titulky,” dodáva Andrej Mann.

Vokálnu skupinu For You tvoria piati členovia – Milan Masiarik – tenor, Emil Esso Smoliga – beatbox/tenor, Nika Barľáková – alt, Katalin Lantos Borbély – soprán a Andrej Mann – bas. V roku 2016 vydala kapela dva albumy, debutový album „We sing… For You“ a vianočný album „Merry Christmas… For You“. V decembri 2018 pribudol ďalší album s názvom „Seasons“.

CD skupiny nájdete na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*