DomácePop/Rock

RODAN v novinke “Tell Me It’s Summer” (ne)vzdáva hold letu.

By in Pop/Rock, Domáce

RODAN v novinke “Tell Me It’s Summer” (ne)vzdáva hold letu.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Finalista tohtoročného českého národného kola Eurovision Song Contest 2023 RODAN k obľúbenej téme o kráse a atmosfére letných mesiacov pristúpil, ako je už pre neho typické, po svojom…

Singlová novinka pulzuje nákazlivo uvoľnenou atmosférou a podčiarkuje ju názvom “Tell Me It’s Summer”. Nenechte sa tým však zmiasť. V skutočnosti si pieseň totiž tak trochu strieľa z ód na orosené drinky a opálenú kožu lesknúcu sa v slnečných lúčoch leta. Celú myšlienku posúva ešte ďalej videoklip, ktorý si môžete pozrieť tu:

„”Tell Me It’s Summer” je pre mňa špeciálna iróniou, na ktorej je celá pieseň postavená. Pamätám si, že sme s Jendom Vávrom a chalanmi prišli do štúdia a bavili sme sa o tom, aké je teplo a že to zase všetko začína. No a ja som sa už tak klasicky začal sťažovať, ako mi leto vlastne vadí, pretože zase budú sociálne siete plné toho, že svieti slniečko. To sa samozrejme páčilo Jendovi, tak sme to okolo toho postavili,“ komentuje novinku 20-ročný pesničkár.

Podobne ako predošlý singel “Introvert Party Club”, s ktorým RODAN zabodoval v českom rádioéteri a získal tiež medzinárodnú pozornosť vďaka Eurovízíi, je aj “Tell Me It‘s Summe” dielom širšieho autorského tímu. Opäť tu popri mladom gitaristovi a skladateľovi nechýba spomínaný organizátor českých Songwriting campov, textár a producent Jan Vávra. Na skladbe tentokrát spolupracovali s francúzskym producentským duom Her Demons, tvoreným dvojicou Victor Verpillat a Yann Bargain.

Na margo videoklipu, natočeného v druhej polovici horúceho júla v réžii Michaela Nováčka, RODAN hovorí: „Klip k “Tell Me It’s Summer” je pre mňa vlastne úplne rovnako špeciálny ako samotná pesnička. Som veľmi rád, že sa oň postaral práve Michael Nováček, ktorý celú tému, v podstate paródiu na leto a všetko s ním spojené, dokázal správne uchopiť. Podarilo sa mu vytvoriť skvelé video, ktoré originálnosťou a hlavne iróniou singel krásne dopĺňa a posúva zase niekam ďalej.“

„Rodan dôvtipne vytvoril song, pri ktorom sa človek ponorí do letnej atmosféry, napriek tomu, že jeho text sa práve tomuto stereotypnému letnému gýču ľahko vysmieva. Pri prvotných konverzáciách o koncepte klipu sme sa však zhodli, že je tu potenciál na tomto satirickom základe stavať a vytiahnuť z piesne na povrch i ďalšie témy. Nakoniec sme sa zamilovali do predstavy, že celý klip bude zdôrazňovať dôležitosť uhla pohľadu. Introvertný človek môže tráviť celé leto sám doma v izbe a nemusí to znamenať, že neprežíva rovnako farebné a krásne okamihy ako ľudia, ktorí preferujú kempovanie s partiou, alebo si na týždeň vyrazia k moru. Klip nám tak umožňuje ponoriť sa do mysle človeka, ktorý si vystačí sám so sebou, pretože všetko bohatstvo hľadá v sebe, nie v ostatných ľuďoch či veciach,“ dodáva režisér klipu Michael Nováček.

Na novinku “Tell Me It’s Summer” i na ďalšie skladby z debutu ako “Gone”, “I Just Lost a Friend” či spomínaný hit “Introvert Party Club” sa fanúšikovia môžu tešiť na RODANových letných koncertoch. Konkrétne 19. 8. v Litomyšli, kde vystúpi s kapelou na Festivale bez ambícií, či na sólových vystúpeniach 22. 8. na pražskom Streleckom ostrove a 2. 9. na Pilsner Busking Feste.

Zdroj: TS Supraphon

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*