Pearl Jam vydávajú singel “Dance of the Clairvoyants”.

Pearl Jam vydávajú singel “Dance of the Clairvoyants”.
4. februára 2020 spinaker
  • Pop/Rock
  • Zahraničie

Jedna z najpopulárnejších kapiel 90. rokov Pearl Jam vydáva singel Dance of the Clairvoyants, ktorý pochádza z jedenásteho albumu Gigaton, ktorý vyjde 27. marca. Jedná sa o prvý nový album od vydania albumu Lightning Bolt v roku 2013, ktorý získal Grammy. O cover albumu, na ktorom sa nachádza snímka topiaceho ľadovca v Nórsku, sa postaral morský biológ a fotograf Paul Nicklen.

Nahrávanie Gigatonu bola dlhá tŕnistá cesta,“ vysvetľuje gitarista Mike McCready. „Občas to boli emocionálne temné a mätúce chvíle, ale zároveň išlo o vzrušujúcu a experimentálnu cestu za hudobným vykúpením. Spolupráca na albume s mojimi spoluhráčmi mi rozhodne ukázala ďalší rozmer lásky, uvedomenie a poznanie, ktoré sú v zložitejších časoch veľmi potrebné.

Pearl Jam, ktorí boli v roku 2017 uvedení do Rokenrolovej siene slávy, v tomto roku oslavujú 30 rokov živého vystupovania, stovky živých nahrávok, jedenásť štúdiových albumov, 85 miliónov predaných platní a nepretržité držanie titulu kritikov za jednu z najoslavovanejších a komerčne najúspešnejších kapiel hudobnej histórie.

Tituly skupiny si môžete kúpiť na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*