NO NAME má nový klip “Všetko”.

NO NAME má nový klip “Všetko”.
25. júna 2019 spinaker

NO NAME má nový klip “Všetko”.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Skupina NO NAME uzatvára 22 rokov na hudobnej scéne novým kresleným klipom! Obrazovú podobu dostala skladba „Všetko“ z úspešného albumu „S láskou“ V klipe sa skupina zároveň lúči s pôvodným basgitaristom Viliamom Gutrayom, ktorý s NO NAME už nebude vystupovať, s kapelou však  spolupracuje aj naďalej. Pozrite si vesmírny príbeh s NO NAME kozmonautami, ktorí štartujú z vlastného kozmodromu v Košiciach!

NO NAME predstavujú nový klip k piesni „Všetko“, v ktorom si zahrali všetci členovia kapely ako kreslení kozmonauti! Videoklip je výsledkom tímu animátorov talentovaného Patrika Pašša, s ktorým kapela po prvýkrát spolupracovala už v roku 2006. Patrik Pašš má na konte animovano-hraný klip k piesňam „Stromy“ a “Sľuby”.

„Naše “vesmírne putovanie bližšie neurčenou galaxiou a návštevy scifi planét” sú vlastne animácie, ktoré nás obrazovo sprevádzajú na našich koncertoch už vyše dvoch rokov. Sú to všetko výjavy, zobrazenia našich textov, ktoré Patrik Pašš zasadil do vesmíru. S tým, že sme naše doterajšie kapelové pôsobenie definovali ako pozitívnu misiu, kedy sme  hudbou osídľovali vesmír…“ vysvetľuje líder skupiny Igor Timko.

V klipe si zahrala kompletná pôvodná zostava kapely NO NAME Igor Timko, spev, Dušan Timko, gitara, Ivan Timko, bicie, Roman Timko, gitara, Zoli Šallai, klávesy a Viliam Gutray, basgitara.

„Aj sme sa nasmiali, predsa len nie každý deň sa uvidíš v skafandri. Niektoré momenty sú veľmi silné, iné je zase ťažko konkretizovať, chceli sme hlavne, aby obrazy v sebe niesli posolstvá, emóciu, náboj. Nie sme zástancami toho, že všetko treba vysvetľovať. Ako správni lokálpatrioti sme našim rodným Košiciam  dopriali aj vlastný kozmodrom, z ktorého štartuje naša kozmická loď. Pozornému divákovi to neujde, že hneď po štarte je v náznaku vykreslený Dóm Sv. Alžbety v horizonte planéty…“ smeje sa Igor Timko.

Skladba „Všetko“ pochádza z megaúspešného albumu „S Láskou“, jej autormi sú Roman Timko, Dušan Timko, Igor Timko a Zoli Šallai. Videoklip je vlastne poetickým vyjadrením ostatných 22 rokov kapely.

„Nakoľko sa s naším pôvodným basgitaristom Viliamom  “pódiovo” lúčime, napadla nám práve takáto jedinečná forma ukončenia spolupráce a poďakovanie za spoločnú misiu. Prežili sme nádherné obdobie, k dnešnému dňu takmer 2000 živých koncertov. Predsa len, ak sa chcete poďakovať za celú tú dobu jednému zo spoluzakladateľov, pýta si to spôsob, ktorý nie je bežný. Vymazať si telefónne číslo dokáže každý. S Viliamom sa lúčime iba v rámci pódia. Opúšťa pozíciu basáka, nie však NO NAME. Spolupracuje s nami ďalej, sú to však aktivity a činnosti, ktoré sa netýkajú priamo koncertovania…“ prezradil líder skupiny Igor Timko.

NO NAME teraz finalizujú audio záznam z Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019, ktoré vyjde ako 2CD. Skupine sa zároveň podarilo vydať aj limitovanú edíciu 50 kusov DVD z Karlína ešte z koncertu k 20. rokom kapely. Doteraz bolo DVD súčasťou BOX-u a teraz vychádza samostatne aj v audio 2CD verzii.

Produkty kapely si môžete kúpiť na shop spinaker.sk.

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*