Narodeninový koncert 30 rokov Indies prinesie oslavu nezávislej hudby.

Narodeninový koncert 30 rokov Indies prinesie oslavu nezávislej hudby.
31. januára 2020 spinaker

Narodeninový koncert 30 rokov Indies prinesie oslavu nezávislej hudby.

  • Domáce
  • World/Relax

Kapely ako -123min., DVA, Květy, Zuby Nehty a mnohí ďalší budú patriť medzi hudobných gratulantov Indies Records. Toto kultové české hudobné vydavateľstvo oslávi v piatok 14. februára v brnenskom klube Sono 30. výročie svojej existencie. Narodeninový festival ponúkne na dvoch pódiách koncerty dvanástich kapiel.

„Vydali sme viac ako 800 titulov, stretli neuveriteľné množstvo skvelých muzikantov a speváčok. Úžasní ľudia a originálne nahrávky nás sprevádzali počas celých 30tich rokov a my sme za to všetko vďační. Chceme to osláviť a smelo vykročiť do ďalšej dekády,“ rekapituluje Milan Páleš, jeden zo zakladateľov Indies Records.

V piatkový večer, 14. 2., budú mať návštevníci osláv 30 rokov Indies príležitosť zažiť hneď niekoľko unikátnych koncertov. Historicky prvý vydaný album Indies Records nahrala rocková kapely Meat-House Chicago I.R.A., preto sa organizátori rozhodli aj tieto, dnes už HC legendy, pozvať na koncert v Sono klube. Na pódium sa tiež vráti famózna kapela DVA a úplne ojedinelý koncert zahrá po siedmich rokoch rapbluesová kapela Nuck Chorris Gang. Špeciálny koncert pripravuje aj kapela Květy, ktorá vystúpi v staršej zostave. Tento rok oslávi 30 rokov aj slovenská bluesová kapela ZVA 12-28 Band. Pripravené je aj hudobné prekvapenie pre deti a ich rodičov, ako prvý na festival vystúpi nespútaný Bombarďák (deti mladšie ako 13 rokov majú vstupe zdarma).

Jednodňový hudobný festival v brnenskej koncertnej sále Sono Centrum je oslavou 30. výročia založenia firmy Indies Records, ktorá sa od začiatku svojho pôsobenia venuje kvalitnej alternatívnej a nekomerčnej hudbe. Vstupenky na jednodňový festival sú v predaji na www.smsticket.czwww.indies.eu, viac informácií na http://bit.ly/30indies.

Program:

16:30 otvorenie Sono klubu
17:00 BraAgas
17:30 Bombarďák
18:15 Band of Heysek
19:00 -123min.
20:00 HCM Kubíci + Mužský sbor Chotár
20:40 Květy a Martina Trchová & Adam Kubát
21:40 DVA
22:20 Zuby Nehty / DYBBUK
23:20 ZVA 12-28 Band
24:00 Nuck Chorris Gang
00:40 Meat-House Chicago I.R.A.

Stručná história:

14. februára 1990 bol otvorený prvý obchod a požičovňa CD s názvom Indies, vtedy ešte na ulici Milady Horákovej 25 v Brne. Po roku fungovania obchodu vzniklo aj vydavateľstvo Indies Records s mottom: Vydávame hudbu, ktorá sa nám páči a ktorú radi počúvame. Od počiatočných rockových hudobných štýlov sa vydavateľstvo postupom času otvára ďalším žánrom. Vychádzajú folkové a folkrockové albumy, pridáva sa world music a folklór, ale nechýba ani blues, rock, jazz či rap. V roku 2005 vzniká aj nahrávacie Studio Indies a v roku 2007 sa vydavateľstvo delí na tri samostatné vydavateľstvá so spoločnou distribúciou. Pod značkou Indies Scope vzniká v roku 2009 aj agentúra Indie Producion. Celých 30 rokov funguje aj predajňa hudby a vstupeniek na koncerty. Pod značkou Indies vyšlo viac ako 800 albumov a titulov mapujúcich, až na malé výnimky (The Frames), kvalitnú českú a slovenskú autorskú hudbu. Pôvodné Indies prešlo od založenia v roku 1990 vývojom a množstvom premien. Napriek tomu, že v súčasnosti existuje šesť rôznych spoločností a pobočiek (Indies Scope, Indies Happy Trails, Indies MG, Predajňa Indies, Studio Indies, Indies Production) je táto značka vždy spojená s dobrou hudbou.

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*