DomáceĽudové

Na Festivale Partnerstva to roztočia Kandráčovci, Kollárovci aj legendárny Chris Norman!

By in Ľudové, Domáce

Na Festivale Partnerstva to roztočia Kandráčovci, Kollárovci aj legendárny Chris Norman!

  • Ľudové
  • Domáce

Na slovenskej mape festivalov pribudla novinka! Festival Partnerstva vypukne v malebnej obci na juhu Slovenska 5. a 6. augusta 2022. Nový festival oslávi ľudovú kultúru a tradície dvoch národov Maďarska a Slovenska. Na akcii zahrajú Kandráčovci Kollárovci či Lúčnica. Z maďarskej scény vystúpia Csík Zenekar alebo Apostol či Lagzi Lajcsi. Hlavnou hviezdou festivalu je legendárny britský spevák Chris Norman.

Festival Partnerstva sa bude konať v obci Martovce v okrese Hurbanovo v novopostavenom kultúrno-spoločenskom areáli prvý augustový víkend.

„Festivalom chceme na územia, kde žijú a stretávajú sa dve národnosti priniesť podujatie, ktoré poskytne na jednom mieste možnosť vidieť a zažiť hudobný program pretkaný tradičným ľudovým umením oboch národností. Miesto konania obec Martovce poskytuje jedinečnú lokalitu a technické zázemie pre organizovanie takéhoto typu podujatia. Táto akcia má za cieľ dlhodobo niesť hlavnú myšlienku udržateľnosti kultúrnej minulosti a historických tradícií,“ vysvetľuje organizátor podujatia Dušan Drobný.

Okrem hviezd slovenskej a maďarskej hudobnej scény zavíta do obce na južnom Slovensku po prvýkrát aj legendárny britský spevák Chris Norman. Úspešný Chris sa hudbe venuje od detstva a na konte má množstvo megahitov so skupinou Smokie aj so speváčkou Suzie Quatro.

„Hudba je mojou súčasťou od malička. Už ako úplne malý chlapec som sedel pri rádiu a spieval si. Mojou srdcovkou navždy zostane hudba 60-tych rokov. Na obdobie, keď som hral so Smokie, spomínam veľmi rád. Boli to pekné časy, dodnes som v kontakte s členmi kapely. Takže hoci je to pre mňa už minulosť, je to súčasťou môjho života,” prezradil Chris Norman,

Nenechajte si ujsť skvelú atmosféru vzájomnosti na Festivale Partnerstva 5.-6. augusta 2022 v v obci Martovce. Vstupenky si môžete kúpiť na Predpredaj.sk https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/festival-partnerstva-2022/. Všetky informácie nájdete na https://www.facebook.com/fesztpartnerstva

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*