DomácePop/Rock

Michal Horák veľa je a má to rád.

By in Pop/Rock, Domáce

Michal Horák veľa je a má to rád.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Hviezda českého pesničkára Michala Horáka stúpa stále ďalej a nič na tom nemení ani skutočnosť, že je po nakrúcaní nového klipu o pár kíl ťažší. Novinka s výstižným názvom “Hodně jím a mám to rád” je po predošlých videoklipoch “Rande” s Berenikou Suchánkovou, “V toleranci” s Terezou Balonovou,”Vpoho” a virálnej srandičke “Distanční song” už piatym Horákovým videom v poradí, s ktorým boduje v Trendoch YouTube. Niet sa čomu čudovať, inteligentného humoru nie je nikdy  – a obzvlášť v týchto časoch – dosť.  Pridajte k tomu stôl plný rozličných delikates, „hru na špek“ a je jasné, že toto musíte vidieť:

„Mám pocit, že si všetci myslia, že som počas natáčania všetko to jedlo vážne zjedol. Hoci som naozaj veľký jedák, tak zjedenie všetkého, čo sa v priebehu natáčania vystriedalo na stole, by ma asi zabilo. Aj keď išlo o študentské jedlá, na ktoré je môj žalúdok pomerne adaptovaný, tak kombinácia už studenej čínskej polievky, bagety z čerpacej stanice, ultramastného bramboráku od môjho otca a kopy špagiet s kečupom by už mohla byť smrteľná,“ uisťuje Horák, že ani jeho apetít nie je neobmedzený. Zároveň ale priznáva, že je spoľahlivý dojedač: „To, že niečo chutí viac z cudzieho taniera, je známa vec. Aspoň u nás doma to tak vždy platilo. Inak často bývam aj “dojedač”, keď treba. Predsa to tu nenecháme zhniť.“ 

To, že nemá problém s vtipným nadhľadom i robením si žartov sám zo seba, Michal Horák dokazuje pravidelne. Či už je to jeho vlaňajší albumový debut Michalovo cédéčko alebo tohtoročné nové single, je očividné, že baví nielen seba, ale predovšetkým fanúšikov. Napokon neustále rastúce počty vzhliadnutí jeho klipov i čísla streamov a na sociálnych sieťach o tom vypovedajú pomerne jasne.

Komicky ladený videoklip, ktorý režíroval Jakub ‚Mahdies‘ Mahdal, je ďalším podareným dielom do tejto skladačky i napriek tomu, že vznikal vzhľadom na situáciu za nie úplne priaznivých podmienok. „Pri natáčaní klipu sme sa obmedzili len na minimum osôb na pľaci, ale aj tak už väčšina účastníkov natáčania covid prekonala, takže sme boli dosť pokojní,“ dodáva Horák.

Kto vie, či sa pri Michalovej chuti a neskrývanej obľube v jedle nedočkáme v budúcnosti nejakých ďalších piesní na túto tému. Ako muzikant a vysokoškolák má v súvislosti so stravovaním zážitkov viac než dosť, vrátane tých z kategórie obskúrnejších. „Ako prvý sa mi vynára v pamäti moment, kedy na turné s Pokáčom skúšam platiť na benzínke stravnými lístkami. Kupoval som si len jedlo, tak mi to prišlo logické. Pokáč mi to pripomína doteraz,“ spomína s úsmevom talentovaný pesničkár, ktorý s uvedením novej piesne tiež znovu naskladnil svoj populárny merchandise, kde sa už čoskoro objaví i tričko venované práve novému singlu.

Zdroj: TS, Supraphon

Tituly umelca nájdete na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*