Mark Dann predstavuje novinku Freedom!

Mark Dann predstavuje novinku Freedom!
23. septembra 2019 spinaker

Mark Dann predstavuje novinku Freedom!

  • Pop/Rock
  • Domáce

Slovenský Kygo alebo Avici. Producent Mark Dann má napriek mladému veku na konte už mnoho úspechov. Spolupracoval s Dominikou Mirgovou, Kalim, Suverenom a ďalším hudobníkmi. Teraz predstavuje prelomovú novinku „Freedom“. Text mu napísal Miro Jaroš a je o tom, že slobodní budeme až vtedy, ak sa prestaneme báť byť sami sebou. Klip k skladbe nakrúcal v Izraeli, na Malorke, v Rakúsku, v Poľsku, ale aj v našich Tatrách. Mladý umelec, ktorý tvorí od svojich 16 rokov, má na konte mnohé významné ocenenia. Stal sa Objavom roka Európy 2, získal dve platinové platne a aktuálne je v prvej trojke nominovaných na Cenu SOZA v kategórii najúspešnejší mladý autor. Vypočujte si novinku „Freedom“ a osloboďte sa od predsudkov!

Mark Dann je mimoriadny hudobný talent. Napriek tomu, že má ešte len 23 rokov, už má na konte hity, ktoré poznáte z rádií. Spolupracoval napríklad s Dominikou Mirgovou, Kalim, ale aj s ďalšími známymi a menej známymi umelcami. Aktuálne predstavuje novinku „Freedom“, ktorá je v rámci jeho tvorby prelomová.

Vznikla úplne rovnako, ako všetky moje predošlé single. Sadol som si do štúdia, položil prsty na klávesy a išlo to samé. Vždy keď tvorím, tvorím srdcom. Preto to ide tak ľahko. Táto skladba má v sebe odkaz pre všetkých ľudí, ktorí si málo veria. Mal som podobný príbeh. Vyrastal som v malej dedinke na strednom Slovensku. Malé sebavedomie, ale zato veľké sny. Išiel som si krok po kroku za tým čo som chcel dosiahnuť a dnes si žijem svoj veľký detský sen. Nikdy som nebol šťastnejší,“ vraví Mark Dann.

Marka objavil Miro Jaroš, ktorý s ním spolupracuje už od jeho 16 rokov. Spolu zložili viaceré skladby a k aktuálnej novinke „Freedom“ Miro napísal text.

„Dal som ho takmer “na prvú”. Hneď ako mi Mark pustil nápad, na ktorom pracuje, slová mi napadali samé. Pesnička má jednoduché posolstvo – neriaď sa tým, čo chce okolitý svet, pozri sa do samého seba a srdce ti napovie. Keď si sám sebou, si slobodný. Verím, že je to kľúč k šťastiu,“ vraví Miro Jaroš.

Mark je hudobný producent. Jeho prácu prirovnávajú k slávnemu Kygovi alebo Avicimu. Sám teda vo svojich piesňach nespieva, „iba“ ich skladá. Niektoré pre hviezdy nášho hudobného neba, iné pre začiatočníkov.

Niektorí už možno vedia, že v mojom projekte dávam priestor aj mladým a talentovaným spevákom. Tentokrát som si na spoluprácu vybral študenta medicíny, ktorý má neskutočne krásnu farbu hlasu. Napísal mi, že spieva len 3 mesiace a veľmi ho to baví. Vypočul som si jeho prvú nahrávku a zaujalo ma to natoľko, že sme o pár týždňov spolu nahrávali nový song. Jeho meno je Dani Slovák,“ vysvetľuje Mark Dann.

Skladba má aj moderný videoklip. Po prvý raz vo svojej tvorbe je hlavým hrdinom klipu sám Mark. „Doteraz som sa v každom svojom videoklipe objavil len na pár sekúnd a pozornosť som skôr upriamoval na hercov. Tentokrát som urobil výnimku. Od začiatku som tento song plánoval postaviť na svojom príbehu. Vo videoklipe sú tiež moje reálne zábery z detstva, keď som ako malý chlapec v detskej izbe hral na „hračkárskom“ klavíri. Je to môj najosobnejší videoklip a tak môžem svojim fanúšikom ukázať môj svet, v ktorom žijem. Videoklip sme nakrúcali vo viacerých krajinách – v Izraeli, na Malorke, v Rakúsku, v Poľsku, ale aj doma na našom krásnom Slovensku,“ uzatvára Mark Dann.

Marka Dann je 23-ročný hudobný producent a DJ. Jeho single sa často objavujú medzi najhranejšími pesničkami v slovenských rádiách. Ide napríklad o skladby The Way, Without you, či Sunflowers. Pravidelne ho hrá Európa 2 a Funrádio, jeho tvorbu už predstavili aj na Exprese. Aktuálne získal cenu objav roka na Európe 2 a momentálne je nominovaný na Ceny SOZA v kategórii najúspešnejší mladý autor.

 

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*