DomáceVianočné

Lucie Bílá vydáva videoklip k piesni “O Vánocích”.

By in Domáce, Vianočné

Lucie Bílá vydáva videoklip k piesni “O Vánocích”.

  • Domáce
  • Vianočné

Česká speváčka Lucie Bílá pripravila pre svojich fanúšikov s predstihom vianočný darček. Presne v prvú adventnú nedeľu vydala videoklip k novej piesni „O Vánocích“. Pesničku zložil pre legendárnu umelkyňu Jan Pokorný alias Pokáč. Po úspešnom hite „Dobrý kafe“ ide o druhý spoločný singel známeho českého pesničkára a 21-násobnej zlatej slávice.

„Vianoce sú pre mňa najkrajším obdobím v roku, a tak som chcela k tohtoročným sviatkom urobiť sebe i fanúšikom radosť niečím výnimočným. Nemohla som teda osloviť nikoho iného než práve skvelého Pokáča, s ktorým som spolupracovala už na pesničke ‚Dobrý kafe‘ a tiež na texte k duetu s Janom Bendigom ‚Jednu malou chvíli‘. Spoločne sme vytvorili kúzelnú vianočnú pieseň, ktorá – dúfam – pohladí po duši a zároveň pripomína, že rodina, deti a priatelia by pre nás všetkých vždy mali byť na prvom mieste, a to nielen v čase Vianoc,“ hovorí Lucie Bílá o vianočnej piesni.

Režisérom nového videoklipu je Lukáš Rejmon, ktorý pre Bílú natočil tiež klipy k piesňam „Fénix“ a „Jednu malou chvíli“. Nakrúcanie prebiehalo na niekoľkých neobvyklých lokáciách ako je napríklad Kostol svätého Bartolomeja v pražských Kyjích. Po boku Lucie Bílej sa v klipe objaví tiež detský chlapčenský zbor Boni Pueri. Pozorný divák však v klipe zaznamená viac známych tvárí…

„Kúzlo Vianoc pre mňa spočíva predovšetkým v tom, že sviatky trávime s ľuďmi, na ktorých nám záleží. Som preto rada, že si v mojom klipe zahralo toľko ľudí, ktorých si vážim a s ktorými je mi dobre.V záberoch sa objaví nielen autor piesne Pokáč, ale napríklad tiež úplne prvá predstaviteľka rozprávkovej Popolušky Eva Hrušková s manželom Janom Přeučilom, cukrár Josef Maršálek, moje báječné kolegyne z muzikálu Maminy, ktorý práve hráme v Divadle Lucie Bílej, a samozrejme moja rodina a priatelia,“ teší sa Lucie Bílá.

Pieseň „O Vánocích“ nebude chýbať ani na tradičnom vianočnom turné „Bílé Vánoce Lucie Bílé“. V rámci turné speváčka v nadchádzajúcich týždňoch navštívi 28 českých a slovenských miest.

Zdroj: TS, Supraphon

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*