Karel Gott s dcérou Charlottkou pokrstili narodeninový 15CD komplet singlov.

Karel Gott s dcérou Charlottkou pokrstili narodeninový 15CD komplet singlov.
28. júna 2019 spinaker

Karel Gott s dcérou Charlottkou pokrstili narodeninový 15CD komplet singlov.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Dňa 18.6.2019 v priestoroch Rádia Impuls v pražských Holešoviciach pokrstil Karel Gott svoje dve nové narodeninové CD kolekcie, ktoré mapujú jeho single a najväčšie hity z priebehu šiestich dekád oslnivej hudobnej kariéry. Oba komplety Karel Gott  80/80 Největší hity z let 1964–2019  (4CD) a Karel Gott Singly – 300 písní z let 1962–2019 (15CD-box) obsahujú i jeho aktuálny hit s dcérou Charlotte Ellou Srdce nehasnou. A práve Charlottka sa stala krstnou mamou oboch kompletov, ktoré pri príležitosti 80. narodenín legendárneho českého speváka vydal Supraphon.

Miloš Skalka, ktorý spolu s Karlom Gottom kompilácie zostavoval, uviedol: „Myslím si, že je to absolútne unikátny projekt, pretože si nepamätám, že by niekomu u nás či vo svete vyšlo 300 singlových nahrávok v jednom boxe. Navyše v takom nádhernom prevedení! To si žiada o zápis do Guinessovej knihy rekordov.“

„Je to pre mňa neuveriteľný pocit mať taký veľkolepý komplet 300 piesní. A som hrdý, že môžem povedať, že neobsahuje ani jednu, ku ktorej by ma niekto niekedy donutil. Za tie roky som si overil, že sa nedá dopredu určiť, či tá – ktorá pesnička bude u poslucháčov úspešná. To sa nedá naplánovať. Dôležité je, aby pieseň obsahovala určitú iskru, ktorá preskočí smerom k poslucháčom. Som veľmi pyšný, že mnohým mojim piesňam sa to podarilo. Dodáva mi to odvahu hľadať a nachádzať ďalšie nové piesne,“ dodal na margo unikátneho projektu Karel Gott.

Jubilejné kompilácie najúspešnejších piesní Karla Gotta z celej doby jeho skvelej kariéry boli vydané v pôvodných verziách s novo remasterovaným zvukom 14. júna 2019 – teda presne mesiac pred 80. narodeninami zlatého slávika.

Pozrite si krásny duet maestra s jeho dcérkou Charlottkou Srdce nehasnou.

Nové CD si môžete kúpiť na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*