DomácePop/Rock

Kapela Kryštof predstavuje svoj vlastný “Halywůd”.

By in Pop/Rock, Domáce

Kapela Kryštof predstavuje svoj vlastný “Halywůd”.

  • Pop/Rock
  • Domáce

„Americký Halywůd je o snech. Ten ostravský o těch, které se možná nikdy nesplní, ale je důležité je mít. A můžete snít klidně i o tom, že jednou budete třeba jako Breďák Pitt,“ hovorí Richard Krajčo, frontman kapely Kryštof a autor všetkých piesní na novom albume, ktorý vychádza už 8. októbra. Na novej doske s názvom Halywůd sa okrem už známych hitov ako Hvězdáři, Milan Baroš, Hned teď (Pojď být světlometem), Vánoční s Karlom Gottom alebo najnovšieho singlu Halywůd, objaví aj ďalších šesť úplne nových piesní. Album súčasne s klasickým CD vychádza aj ako vinyl.

Halywůd je už ôsmou radovou doskou kapely Kryštof, ktorá jasne dáva najavo, že sa fanúšikovia tejto skupiny v žiadnom prípade nemusia báť hudobnej stagnácie. Kapela Kryštof vychádza zo svojej povestnej poetiky a strhujúcich refrénov, a pritom stále hľadá nové hudobné podnety. “Je tam láska, vzdor, vztek, radost, euforie, vyznání, protest i rekapitulace,” približuje svoju inšpiráciu Krajčo.

Na doske sa podieľali hneď štyria producenti. “Tři písně dělal Armin Effenberger, který dostal za úkol nás dostat k víc osmdesátkovému zvuku, k tomu se nakonec přiblížil i Lukáš Chromek, který dělal taky tři věci, tři songy měl na starosti fiedlerski a po jedné Ondra Žatkuliak a angličan Yoad Nevo,” hovorí frontman kapely. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na roztancovanú pieseň “Co bude pak,” takmer kultový “Vohul basy,” ktorá svojou atmosférou pripomína tvorbu svetovej superstar The Weeknd, štadiónovú hymnu “Chci žít” a nebude chýbať ani nezameniteľná balada s emotívnym textom s názvom “Do nebe se propadám,” ktorá bude zároveň aj jesenným singlom.

Práve k tejto balade chystá kapela videoklip z režisérskej dielne Richardovej ženy Karin Krajčo Babinskej. “Myslím, že bude chtít navázat na své dřívější klipové příběhy Ty a já, Zůstaň tu se mnou a Vánoční. Podle toho, co mi vyprávěla, to bude docela emotivní šleha. Tak uvidíme, jestli nekecá,” opisuje s úsmevom spevák.

S jeseňou a albumom prichádza Richard Krajčo aj s filmovou tvorbou. Herecky exceluje po boku Elizavety Maximovej v  novom českom celovečernom filme Přání Ježíškovi (do kín 11. 11. 2021.) Naviac tiež skvele nadaboval postavu celovečerného animovaného filmu Přes hranici (do kín 24. 11. 2021), ktorý slávi úspech na najvýznamnejších svetových filmových festivaloch.

Nový titul kapely Kryštof na CD a LP nájdete na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*