DomácePop/Rock

Kapela Kabát natočila svoj technicky a finančne najnáročnejší klip.

By in Pop/Rock, Domáce

Kapela Kabát natočila svoj technicky a finančne najnáročnejší klip.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Nový klip skupiny Kabát bol natočený na novú pieseň RUMCAJS MILOVAL MANKU z aktuálneho albumu EL PRESIDENTO. Ten vyšiel začiatkom októbra a ešte než začal oficiálny predaj, získal podľa predplatených objednávok a pravidiel IFPI ocenenie “zlatý album”.

Kabát vydal tento album po dlhých siedmich rokoch, ktoré boli pre kapelu predĺžené covidovou pandémiou.

Réžie sa ujal renomovaný režisér Michal Skořepa, ktorý hosťuje aj ako muzikant na zmienenom albume. Reálny vzhľad prostredia, v ktorom sa klip odohráva, vytvoril na počítačoch „3D mág“ Jaro Atry tak, ako sa dnes točí vizuál väčšiny futuristických a akčných svetových filmov. Zaujímavosťou je, že v klipe je vidieť aj niekoľko ikon deväťdesiatych rokov, ako boli: J. Saudek, T. Řepka, K. Střihavka, ale aj zahraničné hviezdy týchto rokov ako L. Kilmister z Motörhead, kapela KISS, ZZ Top, F. Mercury, R. Halford a ďalší… Tí majú dodať punc autentičnosti doby, o ktorej je nová pieseň.

Kapela Kabát je momentálne na svojom halovom turné, ktoré sa malo konať už v roku 2020, ale už zo zmienených dôvodov bolo tiež odložené. Ide o dvadsať koncertov a Kabát si vybral svoju obľúbenú variant 360°, kde fanúšikovia stoja a sedia okolo koncertnej scény.

Zaujímavosťou turné je, že sa schyľuje ku kurióznej situácii. Kabát niekoľko rokov držal rekord v návštevnosti pražskej O2 arény, ale tento rekord mu „zobrala“ kapela Metallica. Aktuálne to vraj vyzerá, že si Kabát vezme svoj rekord naspäť. Tak sa nechajme prekvapiť.

Zdroj: TS, Warner Music

Tituly skupiny Kabát nájdete na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*