Jiří Korn oslávi životné výročie!

Jiří Korn oslávi životné výročie!
18. septembra 2019 spinaker

Jiří Korn oslávi životné výročie!

  • Pop/Rock
  • Domáce

Jiří Korn sa síce stal sedemdesiatnikom, ale jeho vitalita, repertoár či kostýmy svedčia o tom, že stále sleduje moderné i módne smery. Napokon, robil to odjakživa, a tým býval vždy o krok pred domácou popovou konkurenciou. Jeho hudba dostávala ozdobu v podobe stepovania, vytvárania moderne tanečných skupín i hľadania netradičných aranžmánov.

J Korn 7.tif

Bratia Cabanovci mu ku koncertu, ktorý chystá Ságl Production na 25. septembra 2019 do O2 arény Praha, pripravili veľkolepú šou. Jiří Korn si pre túto príležitosť vybral hudbu, z ktorej podstatná časť sa objaví tiež na špeciálnej narodeninovej kompilácii, ktorú na CD i v digitálnych formátoch vydá Supraphon už 20. septembra.

Album Jiří Korn – To nejlepší 1971–2019 obsahuje výber od prelomovej Svobodovej good-timovej Yvetty z roku 1971 až po tohtoročný dance remix piesne Té, co snídá v prevedení DJ Nea. Ide o album plný nepochybných hitov, rovnako nepochybne často sa vymykajúcich dobovým štandardom. Mnohé v sebe nesú tanečný rytmus, funkčný i po mnohých rokoch. Jiří Korn bol v tomto smere úspešným „hľadačom“. To i po rokoch dosvedčuje napríklad účinné prekvapenie z Kocábových songov Nejdřív je trénink a Karel nese asi čaj, zo Soukupovej Miss Moskva alebo z Neovho My virtuálové.

„Boli piesne vydarené i menej vydarené. Dá sa povedať, že čas preverí životnosť takých pokusov. Niektoré piesne boli moje obľúbené, ale práve tie u poslucháčov často nezabrali. Výnimkou je snáď Ještě tě mám plnou náruč,“ odpovedal Jiří Korn na otázku, ktorú pieseň zo svojho repertoáru má najradšej.

Znamenitou vokálnou ozdobou narodeninového albumu Jiří Korn – To nejlepší 1971–2019 sú dve nahrávky s vokálnou formáciou 4TET, ďalšie z Kornových štýlových prekvapení. Výročný koncert v O2 aréne bude logicky obsahovať mnohonásobne viac pesničkových lahôdok, ale ako sumár toho najlepšieho album slúži výborne. Nahrávky prešli novým remasteringom a vizuál výpravného bookletu CD sa nesie príhodne v štýle koncertu v O2 aréne.

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*