DomácePop/Rock

INEKAFE má dve verzie letnej novinky, vypočujte si punkovú šupu “Leto!”.

By in Pop/Rock, Domáce

INEKAFE má dve verzie letnej novinky, vypočujte si punkovú šupu “Leto!”.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Skupina INEKAFE má dve verzie jednej skladby! K novinke “Leto!” zverejnila pôvodnú punkovú verziu piesne, ktorá je dynamickejšia a rýchlejšia. Autorom oboch verzií je líder bratislavskej kapely Vratko Rohoň, ktorý nakrútil aj videoklip. Punková verzia klipu je ladená do ružova, ale rovnako v nej hrá hlavnú úlohu vzácna Volga 21. Vypočujte si nadupaný song od INEKAFE a užívajte si “Leto!”.

Skladbu “Leto!” nahrali INEKAFE pred dvoma rokmi v rámci nahrávania poslednej série singlov v aktuálnej zostave Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis. Tesne pred zverejnením piesne “Leto!” sa Vratko ako autor rozhodol, že aranžmán songu je príliš klasický a skladba s takýmto letným textom si zaslúži “letnejšie a voľnejšie” spracovanie. A tak skladbu “Leto!” kapela prerobila a nahrala opäť v štúdiu tento rok na jar.

„Pred dvoma rokmi sme boli v štúdiu u Mareka Rakovického a nahrávali sme tri piesne – “Všetky skladby sveta”, “Málo”, a “Leto!”. A toto leto sme zverejnili pieseň “Leto!”. Ale prišli sme na to, že by sme ju chceli nejako ozvláštniť. Baví nás robiť v rámci poppunku rôzne aranžmány. Tak sme “Leto!” prerobili do poppunkovejšej formy. Keďže ale stará verzia – čisto rýchla punkovica už bola nahratá, tak sme sa teraz rozhodli potešiť svojich fanúšikov a dať v strede prázdnin von túto verziu,“ vysvetľuje autor piesne Vratko Rohoň.

Vznikla tak zaujímavá situácia, kapela vydala naraz jeden singel v dvoch žánrových verziách. Punková verzia fanúšikov INEKAFE potešila a veľmi dobre na ňu reagujú. Klip k obom verziám nakrútil sám frontman kapely a do hlavnej úlohy obsadil vzácny veterán Volga 21 vyrobený v roku 1958. Volga je s kapelou INEKAFE spätá od začiatku, Vratko je dokonca zberateľom týchto veteránov. Klipy na pieseň Leto! sa odlišujú len inou farebnosťou.

„Odkedy sme vydali posledný radový album, tak sa snažíme zverejňovať nové skladby, v rámci ktorých trochu šantíme v mantineloch poppunku. Muziku robíme tak, ako to cítime a ako sa to nám páči. A veríme, že sa to bude páčiť aj našim fanúšikom. Užívajte si leto a príďte na nejaký festival, kde hráme,“ pozýva líder kapely Vratko.

INEKAFE má na konte 14 hudobných nosičov, zatiaľ posledným albumom kapely je  MADE IN CZECHOSLOVAKIA, ktorý vyšiel ako CD aj ako LP. Aktuálne si INEKAFE vychutnávajú festivalovú sezónu, bežne hrajú aj dva tri koncerty za deň. Po letnej sezóne začne kapela pomaly chystať turné k 30. rokom kapely na rok 2025.

Zdroj: TS, NK Factory

Tituly INEKAFE nájdete na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*