DomácePop/Rock

Igor Timko hviezdi v českom muzikáli a s NO NAME chystá letné koncerty!

By in Pop/Rock, Domáce

Igor Timko hviezdi v českom muzikáli a s NO NAME chystá letné koncerty!

  • Pop/Rock
  • Domáce

Frontman kapely NO NAME Igor Timko hviezdi v novom muzikáli zlínskeho divadla Ženy na pokraji nervového zrútenia. Režisér Stano Slovák nešetril chválou a Igora nazval nenútenou atómovou energiou, ktorá búra všetky zátarasy medzi javiskom a hľadiskom. Na dvoch premiérach si muzikál vyslúžil dlhotrvajúce standing ovations. Igor Timko a jeho NO NAME sa teraz chystajú na letnú koncertnú sezónu. Najviac sa tešia domov na Majálesy v Martine a v Košiciach, kde kapela vystúpi po štyroch rokoch!

 Muzikál Ženy na pokraji nervového zrútenia je úspešný titul, text a hudbu k nemu zložil David Yazbek, autor muzikálu Donaha! Igor Timko stvárňuje v predstavení rolu Taxikára v alternácii s hercom Radovanom Králom. Obidve premiéry Žien sa niesli v iskrivej atmosfére očakávania, ako bude reagovať publikum. Nejde totiž o klasický broadwayský ťahákový titul, ale svojim nezvyčajným príbehom, prekomponovanou hudbou a hereckými charaktermi postáv o jeden z najťažších titulov hudobného divadla. Diváci však reagovali nadšene a herci si vyslúžili dlhotrvajúce standing ovations.

„Som vďačný za šancu, ktorú mi vedenie divadla poskytlo. Pol roka dozadu vznikla myšlienka hosťovania v Zlíne a teraz sme po premiére? Toto považujem za zázrak, ktorým život obdarúva tých, ktorí mu idú v ústrety. Nič nie je krajšie, ako keď myšlienku pretavíte do reálneho počinu. Premiéra bola nádherná. Vo výsledku – ak vám diváci tlieskajú po každej pesničke, dokonca aj po jednotlivých scénach, tak si uvedomíte, že ste odviedli dobrú prácu. Som šťastný, že sme sa so šéfom činohry Patrikom Lančaričom dohodli na spolupráci  a je mi cťou byť súčasťou tohto divadla,“ vyznal sa Igor Timko.

Ako vysokoškolský pedagóg, ktorý učí umelecké predmety na Akadémii umení v Banskej Bystrici, je žiadúce, aby Igor Timko pôsobil aj v profesionálnom kamennom divadle. Takže diváci ho vidia práve na českých divadelných doskách. Režisér predstavenia Stano Slovák si spoluprácu s frontmanom NO NAME pochvaľuje. Za osem týždňov skúšobného procesu sa stala nesmierne inšpiratívnou a prínosnou pre všetky zúčastnené strany.

„Že je Igor skvelý spevák, je myslím všetkým jasné. Hudobné divadlo si však vyžaduje interpretov, ktorí vládnu všetkými tromi základnými zložkami tejto disciplíny. Spevom, hereckým prejavom a pohybovou technikou. Ukázalo sa, že Igor je nie len “pasívnym majiteľom” týchto troch atribútov, ale vie s nimi aj veľmi dobre pracovať. Okrem toho, a to je veľmi dôležité, Igor je pokorný profesionál a charizmatický umelec, ktorý kam vstúpi, tam svojim šarmom a nenútenou atómovou energiou búra všetky zátarasy medzi javiskom a hľadiskom,“ nešetril chválou režisér Stano Slovák.

Igor hral naposledy v divadelnom predstavení Móric Beňovský v Štátnom divadle v Košiciach. V rámci muzikálov sa pohybuje celý život a má ich rád. Zahral si v predstaveniach Cyrano z predmestia v Košiciach, Beatles v Prešove či Cigáni idú do neba v Zvolenskom divadle. Teraz sa už chystá spievať a tancovať na koncertoch NO NAME po celom Česku aj Slovensku. Najviac sa teší domov na Majálesy v Martine a v Košiciach, kde kapela vystúpi po štyroch rokoch

„Sezóna už beží, takže sme už v podstate v plnom nasadení a zastavíme sa až 1. októbra. Dovtedy obehneme celé bývalé Československo. Dva mesiace v divadle v Zlíne boli pre mňa ako milostný románik s Múzou. Som za to nesmierne vďačný, avšak byť znova v  NO NAME, s mojimi kapelovými kolegami, to je naplnením sna. Teším sa na pódiá, fanúšikov, piesne a všetko s tým spojené,“ uzatvára Igor Timko.

Igor Timko, Dušan Timko, Ivan Timko, Roman Timko, Zoli Šallai a Pavol Jakab aktuálne pracujú na novom albume. Fanúšikovia sa dokonca môžu tešiť na špeciálne turné. Všetky informácie o skupine NO NAME nájdete na www.no-name.sk a https://www.facebook.com/noname.sk/

Zdroj: TS, Nora Krchňáková

Tituly NO NAME nájdete na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*