DomácePop/Rock

Hana a Petr Ulrychoví oslavujú životné jubileá

By in Pop/Rock, Domáce

Hana a Petr Ulrychoví oslavujú životné jubileá

  • Pop/Rock
  • Domáce

Legendárna dvojica českej a moravskej hudby Hana a Petr Ulrychoví oslavujú úctyhodných 75 a 80 rokov života plus šesť spoločných dekád na hudobnej scéne. Pri tejto príležitosti prichádzajú s novým výberovým albumom, ktorý zhromažďuje tie najlepšie okamihy ich kariéry.

Kompilácia Odkud a kam / To nejlepší 1969-2022, ktorá oficiálne vyšla v piatok 16. februára, zahŕňa 12 piesní na LP a 15 na CD a digitálne, pričom Ulrychovci sa na výbere skladieb osobne podieľali. Novinka mapuje neuveriteľnú hudobnú cestu oboch súrodencov – odkazuje na prelomovú éru bigbítových 60. a tematických 70. rokov, sprevádza poslucháčov cez slávne obdobie s kapelou Javory, až po súčasný obnovený prienik elektrického zvuku s folklórnymi prvkami.

„Chceme zdieľať s našimi fanúšikmi to najlepšie z toho, čo sme vytvorili. Táto kompilácia je akousi retrospektívou našich životov a hudby, ktorú sme vytvárali s láskou a vášňou,” hovorí Petr Ulrych.

Spolupráca súrodencov Ulrychových nepochybne patrí medzi vrcholy českej populárnej hudby posledných šiestich desaťročí. Nový album pripomína mnohé skvelé chvíle ich kariéry, od Atlantisu cez Odysseu či Nikolu Šuhaja až po Javory beat a súčasnú spoluprácu s Hradišťanom. Ukazuje tiež ich mimoriadnu schopnosť citlivo spojiť ľudovú hudbu s novými, originálnymi prvkami. Súrodenci Ulrychoví nám pripomínajú, že hudba je príbehom života. Ich výberový jubilejný album je pohľadom do minulosti, ktorý však znie sviežo a príťažlivo prekonáva hranice niekoľkých hudobných žánrov.

TS, zdroj Supraphon

Tituly “Hana a Petr Ulrychoví” nájdete na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*