DomáceFolk/Country

Fešáci vydávajú najúspešnejšie albumy s doposiaľ nevydanými bonusmi prvýkrát na CD.

By in Domáce, Folk/Country

Fešáci vydávajú najúspešnejšie albumy s doposiaľ nevydanými bonusmi prvýkrát na CD.

  • Domáce
  • Folk/Country

Vlani zaznamenala legendárna česká kapela Fešáci niekoľko významných výročí. Kvôli protipandemickým opatreniam posunula oslavy na tento rok a výsledok stojí za to. Najpredávanejšie a najpopulárnejšie albumy tejto skupiny neboli v predaji niekoľko dekád. Teraz vychádzajú Fešáci 2000 (1980) a Hvězda Countryon (1990) v remasterovanej edícii ako 2CD s bonusmi, ktoré doposiaľ ešte nikdy nevyšli. Pri tejto príležitosti plánuje kapela online koncert 21. apríla z kinosály v Ústí nad Labem.

Počas streamovaného koncertu Fešáci spolu so svojimi vzácnymi hosťami tento dvojalbum pokrstia a vyžrebujú jedného víťaza zo všetkých, ktorí si zakúpili elektronickú vstupenku na koncert. Výherca získa podpísané nové dvojcédé. O tom, že Fešáci sú stále aktívnou kapelou, ktorá sa teší obrovskej popularite, svedčí i pripravovaný koncert vo veľkej sále Lucerny naplánovaný na 21. októbra tohto roka.

Radi by sme vás s Fešákmi pozvali na naše už druhé online predstavenie, ktoré sa uskutoční vo virtuálnom priestore a bude premietané priamo do vašich obývačiek. Tentokrát to bude jarné predstavenie, ktoré ponesie názov Jarní zpráva, podľa obľúbenej piesne Tomáša Linku. Pozveme i nášho kamaráta Rosťu Fišera, ktorý zaspieva piesne Michala Tučného, a tiež našu bývalú členku a speváčku Hanku Mladou, ktorá zaspieva svoje slávne Fešácke piesne. Koncert bude opäť uvádzať moderátor Country radia Pavel ‚Bezi‘ Bezouška,“ pozýva na koncert kapelník Tonda Kny.

Albumy Fešáci 2000 (1980) a Hvězda Countryon (1990) mali okrúhle výročia a kapelník a kompilátor Antonín Kny ich doplnil o bonusy so spomienkami na bývalých členov súboru a pripomienkou, že Tomáš Linka nedávno oslávil 75. narodeniny. Okrem jeho skvelého spevu a hry na fúkaciu harmoniku tu nájdete tiež všetky ďalšie zásadné sólové hlasy spojené s históriou skupiny.
Michal Tučný, Pavel Brümer, Robert Moucha, Jindřich Šťáhlavský, Radek Stanka, Hana Mladá, Erika Horká, Miloš Slezák, Jindřich Malík a samozrejme tiež Petr Novotný, to sú mená, ktoré si fanúšikovia na oboch diskoch vypočujú. Veľké hity i menej známe piesne, pri čom všetky spája vysoká kvalita spevákov, inštrumentalistov, skladateľov i textárov. Mnohé z toho sa na CD prvý i poslednýkrát objavilo pred mnohými rokmi, niečo dokonca nikdy, vrátane úplnej novinky Tomáša Linku s názvom „Sen“.

Album Fešáci 2000 bol na vtedajšiu dobu veľmi nadčasový a zamýšľal sa nad tým, ako to bude vyzerať o 20 rokov (v roku 2000). Na tomto albume spieval ešte Michal Tučný, ktorý vzápätí z kapely odišiel. Do histórie českého country sa zapísal najmä piesňou „Paní má se má“, ktorú dodnes spieva Tomáš Linka. O 10 rokov neskôr vyšiel album Hvězda Countryon, z ktorého sa predalo obrovské množstvo. 40 a 30 rokov po vydaní oboch albumov sme sa rozhodli, že piesne vydáme znova, ale v remasterovanej podobe, teda s vylepšeným, krištálovejším zvukom a v jednom balení,“ dodáva o aktuálnej reedícii Tonda Kny. Starostlivý zvukový remastering, obal s využitím variácií na ten ikonický z roku 1980 a booklet plný fotografií, na to všetko sa môžu priaznivci tešiť v novej reedícii dvoch zásadných albumov s bonusmi. Dokonalá spomienka a vyše 40 piesní zo zlatej éry pôvodom svetovej i českej špičkovej country hudby.

Tituly skupiny nájdete na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*