ZahraničiePop/Rock

David Bowie – vychádza “stratený” album, tentokrát samostatne ako “Toy Box”.

By in Pop/Rock, Zahraničie

David Bowie – vychádza “stratený” album, tentokrát samostatne ako “Toy Box”.

  • Pop/Rock
  • Zahraničie

DAVID BOWIE, jedna z najväčších osobností svetovej hudby, slávny hudobný chameleón a priekopník niekoľkých hudobných smerov by sa v týchto dňoch dožil 75 rokov. Za svoj život vydal tento britský umelec rovných dvadsaťpäť albumov, z ktorých veľká časť sa zaradila do zlatého fondu populárnej hudby a ovplyvnila niekoľko generácií hudobníkov z rôznych hudobných žánrov. Svoj posledný album Blackstar David Bowie vydal 8. januára 2016 v deň svojich 69. narodenín a len dva dni pred svojou smrťou.

Aktuálne vychádza samostatne album Toy (Toy:Box), o ktorom sa hovorí ako o Bowieho stratenom albume. Slávny muzikant ho nahral krátko po legendárnom vystúpení v Glastonbury v roku 2000 a mienil ho vydať v nasledujúcich rokoch. Album nahral tak, aby zachoval energiu a určitú mieru spontánnosti. Znovu zaznamenal skladby z šesťdesiatich rokov, napríklad vôbec prvý singel Liza Jane pôvodne vydaný pod hlavičkou David Jones with the King Bees. K oficiálnemu vydaniu však nedošlo, Bowie sa kvôli albumu dostal do sporu s vtedajšou vydavateľskou firmou. Prvýkrát sa nahrávky dočkali zverejnenia až teraz. K dispozícii je 6LP a 3CD verzia boxu.

Album Toy bol najskôr vydaný v novembri 2021 ako súčasť boxu Briliant Adventure (1992-2001), ktorý mapuje na ploche 11CD a 18LP takmer celé Bowieho deväťdesiate roky a obsahuje novo remastrované verzie albumov Black Tie White Noise (1993), The Buddha of Suburbia (1993), Outside (1995), Earthling (1997) a Hours (1999).

Tituly speváka nájdete na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*