ZahraničiePop/Rock

Charlie Puth zverejnil nový singel “Light Switch”.

By in Pop/Rock, Zahraničie

Charlie Puth zverejnil nový singel “Light Switch”.

  • Pop/Rock
  • Zahraničie

Na túto skladbu sa netrpezlivo čakalo niekoľko mesiacov. Light Switch vznikla pomerne unikátnym spôsobom a stala sa virálnym hitom ešte skôr, ako vyšla. Ako je to možné?

Americký spevák Charlie Puth sa o jej existencii prvýkrát zmienil minulý rok v septembri na sociálnej sieti TikTok. Následne zdieľal sériu príspevkov, v ktorých zverejňoval zdanlivo náhodné myšlienky a zvuky vytvorené na rôzne predmety a postupne ich podľa reakcií spájal do celku. Interpreti obyčajne využívajú TikTok k svojej popularite, ale žiadny z nich tak neurobil podobným a tak veľmi diskutovaným spôsobom. Aj preto odborníci na sociálne siete a hudbu s napätím očakávajú, ako sa bude singel správať po vydaní. Charlie Puth ho predstavuje po dlhšej prestávke. Album Voicenotes vydal už takmer pred štyrmi rokmi a jeho posledný plnohodnotný singel Girlfriend je z júna 2020.

Pripomeňme, že jeho hviezda naplno zažiarila hneď s prvým počinom – s Wiz Khalifom nahral pre film Rýchlo a zbesilo 7 skladbu See You Again. Nasledovala rada hitov (napr. Marvin Gaye, We Don’t Talk Anymore, Attention, How Long), ktoré z neho učinili popovú celebritu najväčšej veľkosti a uznávaného skladateľa a producenta. Ak sa jeho aktuálny experiment vydarí, zavedie nás Charlie Puth s Light Switch takmer isto do novej éry, v ktorej nebudú sociálne siete iba vytvárať budúce hity, ale priamo sa budú podieľať na ich vzniku.

CD speváka nájdete na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*