DomácePop/Rock

Čerstvý člen andělskej Siene slávy Jiří Korn oslavuje jubileum.

By in Pop/Rock, Domáce

Čerstvý člen andělskej Siene slávy Jiří Korn oslavuje jubileum.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Vydáva svoje najväčšie hity na 2LP “To Nejlepší” a prináša novú pieseň “Vím už svý”.

Česká hudobná legenda Jiří Korn je na scéne už bezmála neuveriteľných 60 rokov. V piatok 17. mája oslávil polookrúhle jubileum 75 rokov a pri tejto príležitosti prináša svojim priaznivcom viacero hudobných noviniek…

Po rockových začiatkoch v Rebels a basgitarovej epizóde v Olympiku sa Jiří Korn stal popredným predstaviteľom prvotriedneho českého popu. Jeho obdivuhodnú umeleckú dráhu chronologicky dokumentuje 20 piesní na novom výberovom 2LP s názvom To nejlepší (1971-2024).

Fanúšikovia nájdu na novinke pestrofarebný hudobný výber – od rytmických good-timových popevkov Yvetta či Robinson cez melodicky refrénové piesne ako Žal se odkládá alebo stepovací špeciál Hotel Ritz až po suverénny kontakt so sound & dance modernou 80. a 90. rokov v podobe Karel nese asi čaj, Miss Moskva a Sisyfos. Na novej kompilácii nechýba ani skladba Té, co snídá z roku 2019 a tiež tohtoročná exkluzívna novinka Vím už svý, ktorá vznikala súbežne v češtine i taliančine.

Vysoká profesionalita, poctivé sledovanie a využívanie trendov, fascinujúca breakdancová fyzička, dokonalá pripravenosť na muzikálové úlohy – Jiří Korn a jeho nezameniteľný hlas a prejav sú trvalým významným solitérom českej hudobnej scény. Marcové uvedenie Jiřího Korna do Siene slávy Českej hudobnej akadémie je dôkazom kvalít tohto špičkového univerzála, speváka a tanečníka. Nový dvoj-vinyl je zároveň pri tejto príležitosti symbolickým darčekom: Jiřímu Kornovi k jeho k významnému životnému jubileu i početnému fanklubu, ktorý našiel obľubu v jeho pestrofarebnej umeleckej tvorbe.

Po úspešnom koncerte v O2 aréne čaká Jiřího Korna trojica KORNcertov v najväčších českých mestách – 1. 9. v Ostrave, 8. 9. v Brne a 23. 9. v Kongresovom centre v Prahe.

TS, zdroj Supraphon

Tituly “Jiří Korn” nájdete na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*