ZahraničiePop/Rock

Bruce Springsteen vydá 23. októbra nový štúdiový rockový album “Letter To You”.

By in Pop/Rock, Zahraničie

Bruce Springsteen vydá 23. októbra nový štúdiový rockový album “Letter To You”.

  • Pop/Rock
  • Zahraničie

Nový štúdiový album Brucea Springsteena s kapelou E Street Band, nazvaný Letter To You, vyjde 23. októbra 2020 na labeli Columbia Records. Rockový album, plný srdcových záležitostí s jasne rozpoznateľným umelcovým hudobným štýlom, je jeho dvadsiaty štúdiový album a natáčal ho vo svojom domovskom štúdiu v New Yersey.

Rovomenná titulná skladba albumu dostala už aj klip.

Milujem prirodzené emócie albumu Letter To You”, hovorí Springsteen. “A milujem zvuk E Street Bandu, ktorý sa kompletne nahrával naživo v mojom štúdiu spôsobom, ako nikdy predtým a so žiadnymi neskoršími úpravami. Album sme natočili len za päť dní a stal sa z toho pre mňa najväčší nahrávací zážitok mojej doterajšej kariéry“.

Letter to You obsahuje deväť skladieb, ktoré napísal Springsteen sám, a nové nahrávky troch legendárnych, ale doteraz nikdy nevydaných piesní zo sedemdesiatych rokov: “Janey Needs a Shooter,” “If I Was the Priest” a “Song for Orphans.” Springsteena na novom albume sprevádzali Roy Bittan, Nils Lofgren, Patti Scialfa, Garry Tallent, Stevie Van Zandt, Max Weinberg, Charlie Giordano a Jake Clemons. Produkcie sa ujal Ron Aniello a Bruce Springsteen, za mixážny pult si sadol Bob Clearmountain a dosku mastroval Bob Ludwig. Letter To You je Springsteenovým prvým albumom s E Street Bandom od turné The River v roku 2016.

Kariéra Bruce Springsteena od jeho debutu v roku 1973 Greetings from Asbury Park, NJ ‘(Columbia Records) presahuje už 40 rokov. Za túto dobu pozbieral 20 Grammy, vyhral Oscara a cenu Tony, bol menovaný do Rock and Roll Hall of Fame, získal Kennedyho Center Honor a MusiCares ho vymenoval v roku 2013 Osobnosťou roka.

V roku 2019 Springsteen vydal po dlhých piatich rokoch úspešný album Western Stars, ku ktorému bol natočený aj rovnomenný film pod taktovkou režiséra Thoma Zimnyho.

Tituly speváka nájdeš na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*