Berenika Kohoutová vydává debutový album “Holka roku”!

Berenika Kohoutová vydává debutový album “Holka roku”!
29. novembra 2019 spinaker
  • Pop/Rock
  • Domáce

Po fenomenálnom úspechu hitov “Robím stojky” a “Holka roku” prichádza Berenika Kohoutová s rovnomenným debutovým albumom, na ktorom so svojím dvorným producentom Jiřím Burianom pracovala takmer rok a pol. Album, ktorý vychádza v piatok 29. novembra v Universal Music, je pestrým a zábavným súborom piesní, ktorých hlavnou témou je prevažne vtipne naservírovaná vzťahová problematika zo ženského pohľadu.

Berenika s Jiřím Burianom si nekládli žiadne žánrové hranice. “Čo ma na albume baví ako interpreta aj poslucháča, je jeho pestrosť. Človek tam nájde pesničky, pri ktorých môže skákať po strop – ako napríklad Robím stojky alebo Holka roka, ale aj gitarovky alebo melancholické melódie, ako je napríklad Hladáš to, co já,” približuje album Berenika. “Posledná spomínaná je moja srdcovka. Text som napísala už asi pred šiestimi rokmi na hudbu môjho kamaráta Vladimíra Nemca a je to moja stálica s úžasnou atmosférou“.

Holka roku vznikla až na pár výnimiek na dvoch chalupách, kde Berenika s Jiřím strávili dohromady takmer týždeň. “Máme to šťastie, že sa nám spolu strašne dobre a rýchlo tvorí. Na hudbu, ktorá ma inšpiruje a okamžite mi hodí nápad, čo Jirkova hudba je, dokážem napísať text v priebehu desiatich minút. A potom už to spolu len došperkováváme, pijeme čaj a jeme,” uzatvára Berenika, ktorá je výhradnou autorkou textov. Hudbu obstaral spomínaný Jiří Burian, na dvoch piesňach však hudobne participoval aj Vladimír Nemec a o mix a mastering sa postaral Ecson Waldes. Za fotografiami na albume je  uznávaný Benedikt Renč a samotný cover art má na svedomí Tadeáš Haager.

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*