DomácePop/Rock

Beáta Dubasová zverejnila novú pieseň “Pierko pravdy” ako predzvesť jej vinylovej výberovky.

By in Pop/Rock, Domáce

Beáta Dubasová zverejnila novú pieseň “Pierko pravdy” ako predzvesť jej vinylovej výberovky.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Beáta Dubasová ponúka v týchto dňoch svojim fanúšikom úplne novú pieseň s názvom Pierko pravdy. Nie je žiadnym tajomstvom, že tento rok v máji oslávi speváčka okrúhle životné jubileum a pri tejto príležitosti vyjde v polovici mája vo vydavateľstve OPUS jej prvá vinylová kompilácia s názvom Vráť mi tie hviezdy (XII. Najväčších hitov), ktorej predzvesťou je práve tento nový singel.

Skladba Pierko pravdy si začala žiť svoj príbeh ešte počas pandémie, keď Beáta šila rúška a jedno z nich darovala aj svojmu priateľovi textárovi Ľubošovi Zemanovi, s ktorým sa pozná ešte zo speváckej súťaže Košický zlatý poklad z roku 1982. Ten jej za odmenu v tom čase k narodeninám napísal text k piesni, ktorý si speváčka nechala až na túto výročnú udalosť.

„Je to krásny, poetický a silný text s posolstvom o životnej pravde,“ hovorí Beáta a dodáva: „Ako autora hudby sme si spoločne s Ľubošom zvolili môjho kolegu Vaša Patejdla, s ktorým som tiež v minulosti veľmi intenzívne spolupracovala. Je autorom hudby, aj producentom mnohých mojich úspešných platní a hitov ako Sme také aké sme, Dievča z reklamy, Prvý a posledný, Za dverami mojej izby, Muzikantské byty… Som veľmi rada, že sme sa opäť všetci stretli pri tejto našej vzájomnej tvorivej spolupráci a trocha aj symbolicky, po 30-tich rokoch od CD Modrý album 1993.“

Nahrávka vznikala v štúdiu Maple Tree Music v Prahe u Vaša Patejdla a gitary nahral Juraj Burian. Milým prekvapením je aj lyric video, ktoré nezištne vytvoril speváčkin skalný fanúšik z Londýna Roman Klištinec.

Zdroj: TS, Warner Music

Tituly Beáty Dubasovej nájdete na spinaker.sk 

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*