DomácePop/Rock

Bad Karma Boy majú nový singel a video po siedmich rokoch.

By in Pop/Rock, Domáce

Bad Karma Boy majú nový singel a video po siedmich rokoch.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Slovenská skupina Bad Karma Boy sa po siedmich rokoch hlási s novým singlom a klipom Iba Mesiac. Pesnička bude súčasťou štvrtého albumu, ktorý kapela vydá na jeseň. Bad Karma Boy na ňom avizujú ďalší zvukový aj umelecký posun a viacero nových skladieb odohrajú už na najbližšom júnovom koncerte v Bratislave. Vystúpenie tiež potvrdili na tohtoročnom Grape Festivale v auguste.

Iba Mesiac je chytľavou piesňou so zapamätateľným refrénovým popevkom a pre kapelu netradičným reggeatonovým podkladom v slohách. Všetko je však zaobalené do charakteristického alt-popového a snového zvuku Bad Karma Boy. V novinke opäť spievajú zakladajúci členovia Juraj Marikovič s Adelou Tihlárikovou a skladbu svojimi nápadmi obohatil aj Pišta Kráľovič a.k.a. FVLCRVM.

“Táto pesnička má možno viac zvukov, ako taktov. Je to asi aj preto, že vznikala dlhšiu dobu a na viacerých miestach – v Portugalsku, na Slovensku či v štúdiu na Kostarike. Reggeatonový rytmus však nepribudol v Strednej Amerike, ale prišiel s ním ešte Pišta, keď rozpracovával prvotný synthový nápad od Adelky. Paradoxne, mne tento žáner vie liezť aj dosť na nervy, ale som rád za posun a vývoj,” hovorí gitarista, spevák a producent Juraj Marikovič.

Iba Mesiac vychádza spolu s atmosferickým videom od Viktora Cicka a Jakuba Gulyasa. V premiére nová skladba odznela minulý piatok na Rádiu_FM.

Najbližšie Bad Karma Boy vystúpia naživo 7. júna na nádvorí u Alchymistu v Bratislave, kde si pripomenú už desiaty rok svojho fungovania. Naživo odznie nový singel a ďalšie skladby z pripravovaného štvrtého albumu.

VIAC INFO

Bad Karma Boy – Iba Mesiac (stream): https://slnko.lnk.to/ibamesiac

Koncert 7.6. Alchymista / Bratislava: vstupenka

TS, zdroj Slnko records

Tituly “Bad Karma Boy” nájdete na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*