DomácePop/Rock

Aneta Langerová: Zázračná písně krajina 20 ROKOV Symfonická_Tri výnimočné narodeninové koncerty Anety Langerovej s filharmóniou.

By in Pop/Rock, Domáce

Aneta Langerová: Zázračná písně krajina 20 ROKOV Symfonická_Tri výnimočné narodeninové koncerty Anety Langerovej s filharmóniou.

 • Pop/Rock
 • Domáce

Tri zázračné jesenné koncerty Anety Langerovej s Janáčkovou filharmóniou Ostrava.„Aké krásne je byť s vami 20 rokov…“ – Aneta Langerová oslávi 20 rokov na scéne hudbou s Janáčkovou filharmóniou Ostrava na troch výnimočných októbrových koncertoch v Prahe, Brne a Ostrave.

V priebehu celého roka 2024 oslavuje Aneta Langerová dvadsať rokov, ktoré zasvätila ceste za svojím hudobným snom. Jej fanúšikovia sa môžu tešiť na tohtoročnú vzácnu oslavu hudby a piesní, ktoré v sebe obľúbená česká umelkyňa na svojej 20-ročnej púti hudobnou krajinou postupne nachádzala. Na týchto slávnostných koncertoch ju bude sprevádzať nielen jej milovaná kapela a sláčikové trio, ale i Janáčkova filharmónia Ostrava. V rámci programu zaznie i nová skladba Zázračná písně krajina, ktorá dala meno celému aktuálnemu narodeninovému roku.

„Keď som vstúpila do sveta piesní, začala som rozprávať príbehy druhým a cítila chvenie niečoho väčšieho. Niečoho, čo nás všetkých presahuje a zároveň drží pohromade ako jednotlivcov vo vzťahu k sebe samým, k rodine, priateľom, ale napokon i k celej spoločnosti. Táto zázračná piesne krajina ma vtiahla do svojich tajov a odvtedy si pripadám ako pútnik, ktorý objavuje stále nové a nové podoby života. A mám také tušenie, že táto cesta sa nikdy neskončí,“ hovorí Aneta.

Piesne Anety Langerovej dostanú na výnimočnom turné novú rozžiarenú orchestrálnu energiu v podobe aranžmánov z pera klaviristu a producenta Jakuba Zitka, ktoré navyše vďaka JFO pod taktovkou dirigentky Aleny Hron získajú ďalší hudobný rozmer. V sprievodných orchestrálnych textúrach sa budú prelínať sláčikové nástroje s nástrojmi z plechu (dychovými) a dreva, tajuplným zvukom harfy a veľkolepými tympanmi, a všetky tieto farby prežiaria staršie i novšie piesne krásnym, pestrofarebným a autentickým svetlom. Keď sa rozoznie nezameniteľný hlas Anety Langerovej, všetci v publiku i na javisku sa spoločne prenesú do vnútra jednotlivých príbehov a vlastnej fantázie.

Mimoriadne sú i miesta, kde sa jednotlivé koncerty budú odohrávať. Pre tieto špecifické lokácie bola vytvorená i unikátna scéna, ktorej poetický presah je venovaný subjektívnej predstavivosti každého prítomného poslucháča. Prvý koncert Zázračné písně krajiny 20 ROKOV Symfonickej sa uskutoční 17. októbra v prvom plne osvetlenom divadle Európy a zároveň v kultúrnej chránenej pamiatke Českej republiky – v Mahenovom divadle v Brne, kam sa Aneta s kapelou a sláčikovým triom rada vracia. Druhý slávnostný koncert rozozvučí 21. októbra Multifunkčnú aulu Gong v Dolných Vítkoviciach na domácej pôde JFO. Bývalý plynojem s pútavou históriou  bol zaradený medzi TOP 10 stavieb sveta a Aneta Langerová tu niekoľkokrát hrala s JFO i so svojím sláčikovým triom v rámci festivalu Colours of Ostrava. Zázračné symfonické koncerty vyvrcholia 24. októbra v legendárnej Veľkej sále pražského paláca Lucerna, kde Aneta pred takmer 20 rokmi zahájila svoju samostatnú hudobnú púť. Záverečný koncert bude hostiť i obľúbený zbor Maranatha Gospel Choir.

Aneta Langerová & Janáčkova filharmónia Ostrava

Zázračná písně krajina 20 ROKOV Symfonická

 1. 10. Brno, Mahenovo divadlo
 2. 10. Ostrava, Gong
 3. 10. Praha, Veľká sála Lucerny

Aneta Langerová – spev, akustická a elektrická gitara, aranžmány

Jakub Zitko – klavír, spev, inštrumentácia a orchestrálne aranžmány

Ludvík Kulich – akustická a elektrická gitara, spev

Miloš Klápště – basgitara, kontrabas, spev

Martin Kopřiva – bicie nástroje, perkusie, spev

Adam Koller – bicie nástroje, perkusie

Dorota Barová – violončelo, spev

Veronika Vališová – husle, spev

Vladan Malinjak – viola, spev

Alena Hron – dirigentka

Janáčkova filharmónia Ostrava

 Singel Zázračná písně krajina: https://AnetaLangerova.lnk.to/ZazracnaPisneKrajinaSingl

Aneta Langerová ďakuje za podporu: SUPRAPHON, SHERWOOD Digital, Český rozhlas Radiožurnál, RTVS Rádio Slovensko, OSA, AV MEDIA EVENTS

Viac informácií o Anete, vystúpeniach a predpredaji vstupeniek:

www.langerovaaneta.cz

www.facebook.com/AnetaLangerovaOfficial/

www.instagram.com/langerova_aneta/

TS, zdroj Supraphon

Tituly “Aneta Langerová” nájdete na spinaker.sk


        
        

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*