Aneta Langerová vyráža na špeciálne Československé turné s Korben Dallas.

Aneta Langerová vyráža na špeciálne Československé turné s Korben Dallas.
20. decembra 2019 spinaker

Aneta Langerová vyráža na špeciálne Československé turné s Korben Dallas.

 • Pop/Rock
 • Domáce

Aneta Langerová sa po prvýkrát so slovenskou kapelou Korben Dallas stretla v roku 2015, kedy nahrali symfonickú skladbu “Sen”. Po štyroch rokoch znovu spoja sily, tento raz pri omnoho väčšom projekte – vydajú spoločné piesne a na jar vyrazia na československé turné.

 “S Anetou sme sa rozprávali o bližšej spolupráci od doby, kedy sme spolu nahrali Sen a vystúpili spolu na najväčšom slovenskom festivale Pohoda. Krstila nám v Prahe dva posledné albumy, viackrát sme mali možnosť zahrať si našu doposiaľ jedinú spoločnú pesničku, ale nikdy nebol správny čas na nič viac. Teraz prišiel,” hovorí spevák  Korben Dallas Juraj Benetin.

“Keď ma pred niekoľkými rokmi prvýkrát oslovili chalani z Korben Dallas, nepoznala som ich tvorbu,” hovorí Aneta Langerová. “Ponúkli mi jednu skladbu, z ktorej som bola nadšená. V ich spoločnosti sa od tej doby cítim veľmi dobre a teším sa na ďalšie spoločné chvíle,” dodáva.

Koncertný program na turné bude zložený z troch častí – okrem spoločného materiálu zahrajú Korben Dallas aj Aneta Langerová so svojou kapelou vlastné skladby. Ako hosť sa na koncertoch predstaví aj speváčka a violončelistka Dorota Barová, ktorá hrala s viacerými členmi Korben Dallas v projekte Tugrik a pôsobí tiež v sprievodnej kapele Anety Langerovej.

Aneta Langerová & Korben Dallas – termíny Turné 2020:

 1. 3. 2020 – Olomouc, S-klub
 2. 3. 2020 – Ostrava, Akord
 3. 3. 2020 – Brno, Sono Centrum
 4. 3. 2020 – Pardubice, Žlutý pes
 5. 3. 2020 – Praha, Palác Akropolis

 

 1. 4. 2020 – Trenčín, Piano club
 2. 4. 2020 – Banská Bystrica, Robotnícky dom
 3. 4. 2020 – Košice, Tabačka
 4. 4. 2020 – Žilina, Mestské divadlo
 5. 4. 2020 – Bratislava, Majestic Music Club

Vstupenky na slovenské koncerty turné sa predávajú na Predpredaj.sk. a v sieti Ticketportal.sk.

Aneta Langerová je osobitá česká speváčka a hudobníčka. Po víťazstve v súťaži Česko hľadá SuperStar sa stala jednou z najpopulárnejších českých speváčok. Byť interpretkou jej ale nestačilo. V snahe o rýdzu autenticitu sa vydala na cestu k písaniu vlastných piesní. V roku 2014 vydala svoj zatiaľ posledný album “Na Radosti”, ktorý sa stretol s veľkým úspechom u fanúšikov i kritikov. Zo štyroch nominácií Akadémie populárnej hudby – CENY ANDĚL 2014 premenila všetky štyri na anjelské sošky.

Bratislavskí Korben Dallas sa za niekoľko rokov vypracovali z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. Ich prelomový album “Karnevalová vrana” (2013) im priniesol tri ceny Radio_Head Awards, vrátane ceny pre najlepší singel “Otec” a ceny pre najlepšiu koncertnú kapelu. Spolupracovali tiež s Janou Kirschner, Davidom Kollerom či kapelou Zrní.

Tituly Korben Dallas si môžete kúpiť na www.spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*