DomácePop/Rock

Aneta Langerová oslavuje 20 rokov na hudobnej scéne.

By in Pop/Rock, Domáce

Aneta Langerová oslavuje 20 rokov na hudobnej scéne.

 • Pop/Rock
 • Domáce

Štartuje koncertné turné a vydáva výberovú kompiláciu najúspešnejších piesní.

Uznávaná česká speváčka a skladateľka Aneta Langerová oslavuje dvadsať rokov, ktoré zasvätila ceste za svojím hudobným snom. Anetiným prianím je, aby sa toto jej hudobné výročie slávilo, ako inak než hudbou. V piatok 15. marca 2024 vydáva špeciálny dvojalbum, ktorý obsahuje najväčšie hity i najzaujímavejšie piesne vrátane nového singla, ktorý doplní videoklipom. Okrem toho sa fanúšikovia môžu tešiť na celoročné koncertné turné, a Aneta plánuje tiež vystúpenia na viacerých festivaloch a slávnostiach. Vrcholom osláv budú jesenné koncerty v sprievode filharmónie.

„Keď som vstúpila do sveta piesní, začala som tým rozprávať príbehy druhým a cítila chvenie niečoho väčšieho. Niečoho, čo nás všetkých presahuje a zároveň drží pohromade ako jednotlivcov vo vzťahu k sebe samému, k rodine, priateľom, ale nakoniec i k celej spoločnosti. Táto zázračná piesne krajina ma vtiahla do svojich tajov a od tej doby si pripadám ako pútnik, ktorý objavuje stále nové a nové podoby života. A mám také tušenie, že táto cesta sa nikdy neskončí,“ hovorí Aneta Langerová pri príležitosti výročia 20 rokov na hudobnej scéne.

Dvojalbum najobľúbenejších i najzaujímavejších piesní pod názvom Zázračná písně krajina 20 LET vybrala Aneta osobne ako mapu svojej hudobnej tvorby od roku 2004, kedy vyšiel jej prvý štúdiový album Spousta Andělů. Ďalej sú tu piesne z albumov Dotyk (2007), Jsem (2009), Na Radosti (2014) i z posledného albumu Dvě slunce (2020). V tejto kompilácii sa tak objavuje celkom 39 piesní, pričom nechýbajú hity ako Voda živá, Malá mořská víla, Hříšná těla, Křídla motýlí, Svatá Kordula, Tráva, Bílý Den, skladby s neopakovateľnou atmosférou z živých koncertov i dve nadačné piesne – Píseň pro Světlušku (2006) a Píseň pro Olgu (2023). Súčasťou novinky bude i bonus – nová gospelová skladba s názvom Zázračná písně krajina. Album vydáva na 2CD i digitálne Art Shock v exkluzívnej distribúcii Supraphonu.

Dvojalbumom Zázračná písně krajina 20 LET Aneta Langerová vzdáva hold blízkym spolutvorcom, ktorí jej vstúpili do života ľudsky i hudobne. Patrí k nim napríklad Ivan Král, Jan P. Muchow, Jakub Zitko, Martin Ledvina, Michal Hrůza, Oskar Petr, Dorota Barová a mnohí ďalší. Smerom ku všetkým ďalším ľuďom, ktorých za spomínaných 20 rokov na svojej hudobnej ceste stretla, speváčka uviedla: „Mnohí z vás boli pri  tom, tvorili ste, spievali, hrali, organizovali, tancovali, fandili, fotili, točili, radili, a za to vám patrí veľké ďakujem!“

Oslava bude pokračovať na koncertoch turné Zázračná písně krajina 20 LET s Anetinou milovanou kapelou a sláčikovým triom v Čechách, na Morave i na Slovensku. Jarná časť turné zaháji svoju púť 18. marca v brnenskom Sono Music Clube a 19. marca v divadle Studio DVA v Prahe. Vyvrcholením hudobných osláv sa stanú výnimočné jesenné koncerty v sprievode filharmónie.

TURNÉ Zázračná písně krajina 20 LET / 2024

Aktuálne zverejnené termíny:

 1. 3. – Brno, Sono Music Club
 2. 3. – Praha, Studio DVA divadlo
 3. 3. – Jablonné nad Orlicí, sál kina
 4. 3. – Lipník nad Bečvou, KD Echo
 5. 3. – Lidové divadlo Svitavy
 6. 4. – České Budějovice, Metropol
 7. 4. – Divadlo Oskara Nedbala Tábor
 8. 5. – Kino Sokol Kladno
 9. 5. – Luhačovice, KKC Elektra
 10. 7. – Vinařství Lahofer Znojmo, Hudba na vinicích
 11. 7. – Hrad Brumov, hradní amfiteátr
 12. 7. – Říčany, přírodní koupaliště Jureček
 13. 8. – Hrad Vildštejn Skalná
 14. 8. – Zámek Zelená Hora u Nepomuka
 15. 8. – Pelhřimov, Venkovní scéna KD Máj
 16. 8. – Olomouc, parkán Uměleckého centra Univerzity Palackého
 17. 8. – Zámek Děčín, Jižní zámecké zahrady
 18. 8. – Sloup v Čechách, Lesní divadlo

Viac informácií:
www.langerovaaneta.cz
www.facebook.com/AnetaLangerovaOfficial
www.instagram.com/langerova_aneta

TS, zdroj Supraphon

Tituly “Aneta Langerová” nájdete na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*