Aneta Langerová napísala pieseň pre prvú dámu Olgu Havlovú a vydáva sa na jarné turné.

Aneta Langerová napísala pieseň pre prvú dámu Olgu Havlovú a vydáva sa na jarné turné.
22. marca 2023 spinaker

Aneta Langerová napísala pieseň pre prvú dámu Olgu Havlovú a vydáva sa na jarné turné.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Novinka Anety Langerovej s názvom Píseň pro Olgu je hudobným vyznaním niekdajšej prvej dáme Česko-Slovenska a Česka Olge Havlovej a jej hlboko ľudskému poslaniu. Skladba vznikla v spolupráci s producentom Jakubom Zitkom a prvýkrát zaznela naživo v utorok 14. marca 2023 v Prahe počas slávnostného benefičného koncertu pri príležitosti nedožitých 90. narodenín Olgy Havlovej. Okrem iných umelcov počas večera vystúpila i Aneta Langerová v sprievode producenta a klaviristu Jakuba Zitka a Maranatha Gospel Choir.

Píseň pro Olgu

„Bola som veľmi poctená, že ma Nadácia Olgy Havlovej oslovila. Vypočula som si ich prianie o vzniku piesne a začala som premýšľať. Vzhľadom na to, že som Olgu Havlovú, bohužiaľ nikdy osobne nestretla, čerpala som z rôznych zdrojov, kníh, rozhovorov a rozprávaní o jej živote, ale tiež z fotografií Bohdana Holomíčka, ktorého pohľad na Olgu mi bol vždy blízky. Bohdan mi poslal pár doposiaľ nezverejnených fotografií, na ktoré som sa dívala stále dookola a v hlave mi začala znieť pieseň. Sadla som si ku klavíru a prirodzene začala spievať o tom, čo vidím v jej očiach a o viere v ľudí, ktorí majú dobrú vôľu a delia sa o svoje šťastie s ostatnými, ktorí napríklad také šťastie nemajú,“ hovorí o novej skladbe Aneta Langerová. „Niektorí ľudia sú takými silnými osobnosťami, že tu s nami stále niekde sú. Máte pocit, že sú vám blízki, že ich poznáte už roky. Pre mňa je takou osobnosťou i pani Olga. Svetlo dobrej vôle, ktoré v ľuďoch prebúdzala Olga Havlová, môžete s nami niesť ďalej,“ dodáva.

Jarné turné a Aneta Langerová už 13. apríla v Trenčíne

V závere marca sa Aneta Langerová spoločne s kapelou a sláčikovým triom rozletí na jarné turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován do sveta Dvoch sĺnk, ktoré sa rozžiaria všade tam, kde budete i vy. Koncerty sa uskutočnia v Prahe, Hodoníne, Rosiciach, Varnsdorfe, Hradci Králové, Nymburku, Kopřivnici a Vsetíne. Aneta Langerová ani tentokrát nezabúda na svojich slovenských priaznivcov – počas svojho jarného turné zavíta vo štvrtok 13. apríla do Trenčína, kde odohrá koncert v obľúbenom Piano clube.
„Poleťte s nami bližšie k slnku na jarných koncertoch.“

Termíny turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován

24. 3. 2023 – Praha, Divadlo pod Palmovkou
11. 4. 2023 – Hodonín, Kulturní dům
12. 4. 2023 – Rosice, KD Cristal
13. 4. 2023 – Trenčín, Piano club
16. 4. 2023 – Varnsdorf, Městské divadlo
17. 4. 2023 – Hradec Králové, Klicperovo divadlo
18. 4. 2023 – Nymburk, Kino Sokol
24. 4. 2023 – Kopřivnice, Kulturní dům
25. 4. 2023 – Vsetín, Dům kultury

Zdroj: TS, Supraphon

Tituly Anety Langerovej nájdete na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*