DomácePop/Rock

Ak sa nepreberieme, naša krajina umrie, apeluje Dorota Nvotová v novej pesničke.

By in Pop/Rock, Domáce

Ak sa nepreberieme, naša krajina umrie, apeluje Dorota Nvotová v novej pesničke.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Skladateľka, speváčka, spisovateľka a aktivistka Dorota Nvotová zverejnila novú pesničku Requiem za krajinu. Klavírna skladba s minimalistickým videoklipom je Dorotinou osobnou spoveďou, reakciou na súčasný stav v krajine, citovú otupenosť a rozpoltenosť spoločnosti, a tiež vyjadrením solidarity s queer komunitou. Naživo odznie aj na najbližšom koncerte Nvotovej v bratislavskom Kafe Scherz 27. októbra.

“Pesnička vznikla spontánne doma pri klavíri ako výsledok neutíchajúceho politicko-spoločenského tlaku. Padajúca vláda, rozpoltená spoločnosť, fašisti, vojna na Ukrajine a naše postupné otupenie, ľahostajnosť v tom celom. Možno sme si iba nastavili obranný mechanizmus, možno sme fakt chladní. Ale keďže som bojovníčka telom aj dušou, rozhodla som sa bojovať svojimi zbraňami – slovami a hudbou,” hovorí Dorota Nvotová.

Video sa natáčilo v “domácom” prostredí v .klube pod lampou a animácie si zobrala na starosť Iveta Stehlíková z Goldfinch Motion. Názov pesničky je príznačný k vážnej téme a situácii, s jasným Dorotiným posolstvom: “Requiem znie, requiem za krajinu. Strácame dych, a nemáme žiadnu inú.” Musíme sa prebrať, nebyť ticho a zastať sa slabších, lebo práve teraz sa možno rozhoduje o ďalšom smerovaní našej krajiny.

Pesničku si môžete okrem Youtube a streamovacích služieb vypočuť aj naživo na Dorotinom koncerte v Kafe Scherz 27. októbra v Bratislave.

Zdroj: TS, Alexander Čerevka

Tituly Doroty Nvotovej kúpite na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*