DomácePop/Rock

4 Tenori si prevzali zlatú platňu za album. V rámci turné zavítajú aj na Slovensko.

By in Pop/Rock, Domáce

4 Tenori si prevzali zlatú platňu za album. V rámci turné zavítajú aj na Slovensko.

  • Pop/Rock
  • Domáce

Vokálna formácia 4 Tenori si prevzala Zlatú platňu vydavateľstva Supraphon za svoj nový album Láska prý. Úspešné zoskupenie pokračuje vo veľkom koncertnom turné, v rámci ktorého ich opäť budú mať možnosť vidieť aj fanúšikovia na Slovensku.

Zlatú platňu si čoraz populárnejšia štvorica prevzala vo vysielaní českého Rádia IMPULS, ktoré zároveň 4 Tenorov pozvalo na svoj tradičný hudobný koncertný maratón najväčších hviezd českej a slovenskej populárnej hudby „ČESKÝ MEJDAN S IMPULSEM 2023“, ktorého 7. ročník sa uskutoční 21. októbra 2023 v pražskej O2 aréne.

Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž aktuálne zažívajú so svojou formáciou 4 Tenori narastajúce úspechy, ktoré sa odzrkadľujú nielen v zlatých a platinových platniach za ich dva radové albumy, ale tiež vo veľkom zájme o ich koncerty, ktoré sú zväčša po zahájení predpredaja rýchlo vypredané.

Štyri koncerty na Slovensku sa blížia

4 Tenorov čaká toto leto špeciálne Hradozámecké turné po českých a slovenských nádvoriach. Priaznivci na Slovensku sa na nich môžu tešiť už čoskoro na 4 koncertoch: 20. júna v Piešťanoch (Dom umenia), 21. júna v Trnave (AMFIK), 22. júna v Šamoríne (Rímskokatolícky kostol a kláštor) a 29. augusta v Nitre (hrad). Prijali tiež pozvanie do šou Královny popu i na festivaly: Sedmihorské léto, Festival Jaroslava Svěceného v Klášterci nad Ohří, Plaňanyfest a v septembri otvoria Hudobný festival v Kroměříži. Už teraz je takmer vypredaný ich vianočný koncert, ktorý sa uskutoční 15. decembra 2023 v pražskej Lucerne. Plnia sa im aj diáre na roky 2024 a 2025, kedy ich čakajú nielen ďalšie koncerty s Filharmóniou Bohuslava Martinů, ale tiež zahraničné vystúpenia.

Zdroj: TS, Supraphon

Tituly skupiny 4 Tenori nájdete na spinaker.sk

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*