DomácePop/Rock

4 TENOŘI oslavujú Rok českej hudby.

By in Pop/Rock, Domáce

4 TENOŘI oslavujú Rok českej hudby.

  • Pop/Rock
  • Domáce

V roku 2024, kedy si pripomíname 200. výročie narodenia jedného z najväčších českých skladateľov Bedřicha Smetanu, naspievalo zoskupenie 4 Tenori časť slávnej skladby Vltava v úprave uznávaného aranžéra Františka Krtičku a s textom Jiřího Štaidla. Nahrávka v sprievode Českého národného symfonického orchestra vychádza v Supraphone ako digitálny singel v 3 jazykoch: v češtine, nemčine a angličtine.

Naspievaním českého hudobného klenotu Vltava chcú 4 Tenori osláviť Rok českej hudby. „Je to hudba, ktorá má univerzálne posolstvo a krásu,“ uviedol člen 4 Tenorov a dvojnásobný držiteľ ceny Thálie Jan Kříž.

Vltava zaznie tiež v rámci koncertu 4 Tenorov v newyorskej Carnegie Hall, ktorý sa uskutoční už čoskoro – 23. mája. „Bude to historická udalosť, pretože 4 Tenori sa stanú prvým českým vokálnym zoskupením, ktoré zaspieva v tomto prestížnom koncertnom dome. Je to pre nás obrovská česť a zodpovednosť. Chceme reprezentovať českú hudbu a kultúru na najvyššej úrovni,“ dodáva manažér formácie, producent Janis Sidovský.

4 Tenori sú aktuálne na turné Vzlétnu jako Fénix, ktoré je na mnohých miestach vypredané. V tomto roku odspievajú tiež svoj 250. koncert, a to 4. júla na hrade Karlštejn. Pre svojich priaznivcov pripravujú ešte jedno prekvapenie…

„4 Tenori pripravujú na tohtoročnú jeseň nový album. Veríme, že ich nahrávky opäť oslovia početnú poslucháčsku základňu, a nadviažu tak na dva predošlé, platinovými platňami ocenené albumy,“ prezrádza šéfproducent Supraphonu Michal Máka.

4 Tenori sú vokálne zoskupenie štyroch muzikálových sólistov, ktorí spievajú piesne rôznych žánrov ako sú muzikál, opera, pop či vianočné koledy. Stálymi členmi sú držiteľ ceny Thálie tenor Marian Vojtko, spevák a herec barytenor Pavel Vítek, dvojnásobný držiteľ ceny Thálie barytenor Jan Kříž a operný tenor Michal Bragagnolo. Formáciu zostavil producent Janis Sidovský v roku 2017 a odvtedy vydala dva úspešné albumy. 4 Tenori koncertujú po celej Českej a Slovenskej republike v sprievode sláčikového kvarteta alebo symfonického orchestra. Medzi ich najznámejšie piesne patria Už z hor zní zvon, Mně sílu dáš, To je ta chvíle alebo Krása, ktorú naspievali s Luciou Bílou. koncerty

TS, zdroj Supraphon

Tituly “4 Tenoři ” nájdete na spinaker.sk

 

Recenzie

Napísať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*